Slováci prehrali so Švédmi v rámci podujatia Memoriál Ivana Hlinku

SITA TA3
11.8.2014 21:36

Slovenskí hokejoví reprezentanti so 18 rokov v pondelok v Piešťanoch prehrali v rámci medzinárodného podujatia Memoriál Ivana Hlinku s rovesníkmi zo Švédska vysoko 1:6. V 17. min síce Marek Hecl z Dukly Trenčín vyrovnal na 1:1, ale potom už strieľali góly len severania.

Zverenci Antona Bartánusa sa na tomto neoficiálnom Svetovom pohári dorastencov, ktorý sa koná aj v českej Břeclavi, najbližšie predstavia v utorok o 17.30 h proti Švajčiarom. Svoje účinkovanie v piešťanskej B-skupine zakončia v stredu znova o 17.30 h duelom s Kanaďanmi. V Břeclavi hrajú Česko, Rusko, USA a Fínsko.

"V prvej tretine sme so súperom ešte držali krok, ale aj počas nej boli Švédi aktívni a ukázali, že sú veľmi kvalitným tímom. V druhej a tretej tretine pripomenuli, že patria k absolútnej svetovej špičke. Predviedli svoju silu a strelili ešte päť gólov. Napriek vysokej prehre si zo zápasu môžeme odniesť pozitívne veci. Sústredíme sa na utorňajší duel proti Švajčiarsku, ktorý chceme vyhrať," povedal Anton Bartánus pre web SZĽH.

PIEŠŤANY / B-skupina:

Slovensko "18" - Švédsko "18" 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Góly: 17. M. Hecl (Zeleňák, L. Žiak) - 11. Younan (G. Carlsson, Lööke), 21. Asplund (Kylington), 26. E. J. Ek (Grundström), 40. Kylington (Ahl), 48. J. Davidsson, 52. E. J. Ek (Jacob Larsson)

Vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše: Ahl (Švédsko) 5+DKZ za napadnutie krku a hlavy, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner (obaja SR) - Šefčík, Junek (obaja ČR), 589 divákov

Švajčiarsko "18" - Kanada "18" 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)