McIlroy ovládol PGA Championship a získal štvrtý major titul

Aktualizované:
McIlroy ovládol PGA Championship a získal štvrtý major titul
Zdroj foto: SITA/AP
Severoírsky golfista Rory McIlroy triumfoval na PGA Championship 2014 a získal svoj štvrtý titul kategórie major. Vo Valhalla Golf Clube v Louisville mal skóre -16 a o jeden úder zdolal Phila Mickelsona z USA.

Dvadsaťpäťročný McIlroy vyhral tri špičkové turnaje v rade a posunul sa na pozíciu svetovej jednotky. Pred nedeľňajším triumfom vo Valhalle najprv zvíťazil na British Open a pred cestou do Louisville aj v Akrone. "Ani v tých najbláznivejších snoch som si nepredstavoval, že budem mať také úspešné leto," vyznal sa McIlroy.
"Hral som životný golf. Tento titul je iný než predchádzajúce majory. Musel som ukázať guráž a vybojovať si to," citovala ho agentúra AP.

McIlroy získal prvý major titul v roku 2011 na US Open a druhý o rok neskôr práve na PGA Championship. Tento rok pridal tretí po suverénnom výkone na British Open. Stal sa tak štvrtým najmladším hráčom, ktorý získal štyri tituly na turnajoch Major. V nižšom veku to dokázali iba Škót Tom Morris mladší a Američania Jack Nicklaus a Tiger Woods.

"Triumf na British Open pred pár týždňami mi pomohol posunúť moju hru o úroveň vyššie a získať teraz štvrtý major, to je nádhera. Budem si musieť na to zvyknúť," usmieval sa šťastný víťaz.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá