Froome, Quintana či Sagan pôjdu Vueltu

Froome, Quintana či Sagan pôjdu Vueltu
Zdroj foto: SITA
Trojica najlepších cyklistov z vlaňajšej Tour de France Chris Froome, Nairo Quintana a Joaquím Rodriguez sa predstaví na poslednom podujatí Grand Tour sezóny 2014 - Vuelte a Espaňa. Na španielskych cestách nebude chýbať ani Slovák Peter Sagan, ktorý nedávno tretíkrát v rade vyhral bodovaciu súťaž na Tour de France.

Na Vuelte v roku 2011 vybojoval tri etapové prvenstvá.

Vuelta a Espaňa sa začne 23. augusta tímovou časovkou v Jereze de la Frontera a vyvrcholí 14. septembra v Santiagu de Compostela. Na rozdiel od minulosti bude mať Vuelta na štarte hviezdne mená. Okrem trojice Froome, Quintana a Rodriguez by podľa predbežných prihlášok mali ašpirovať na popredné pozície aj Alejandro Valverde, Cadel Evans, Samuel Sánchez, Rigoberto Urán, Mikel Nieve, obhajca prvenstva Chris Horner, Francúz Thibaut Pinot, ktorý bol druhý na Tour 2014, i jeho krajan Warren Barguil, Ír Daniel Martin, Holanďan Robert Gesink či Američan Andrew Talansky. Astanu, tím prvého muža francúzskeho podujatia Grand Tour Vincenza Nibaliho, povedie pri Talianovej neúčasti ako líder Fabio Aru. Prvýkrát od roku 2010 bude na štarte britský šprintér Mark Cavendish, v časovke by si to medzi sebou mohli rozdať Tony Martin a Fabian Cancellara. Mená prvých prihlásených cyklistov zverejnili organizátori na svojom webe.

Froome či Cavendish by za normálnych okolností asi na Vuelte neštartovali, ale pády v úvode Tour de France im dodali dostatočný priestor na oddych pred španielskymi pretekmi. Okrem Nibaliho bude chýbať aj Alberto Contador, ktorý si vo Francúzsku zlomil nohu a nestihne sa dať do poriadku.

Sagan absolvuje prvýkrát v kariére v jednej sezóne dve podujatia Grand Tour. "Vueltu beriem predovšetkým ako prípravu na majstrovstvá sveta. Verím, že ju zvládnem a stihnem sa na ňu po Tour dobre pripraviť," priznal v Paríži pre agentúru SITA Peter Sagan.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá