Podľa šéfa UCI nebolo vysvetlenie Kreuzigera presvedčivé

Podľa šéfa UCI nebolo vysvetlenie Kreuzigera presvedčivé
Zdroj foto: ČTK
V biologickom pase českého cyklistu Romana Kreuzigera je priveľa nezrovnalostí, z tohto dôvodu mu Medzinárodná cyklistická únia (UCI) dočasne zastavila činnosť. Podľa prezidenta UCI Briana Cooksona majú experti organizácie i Cyklistickej antidopingovej nadácie podozrenie, že v prípade Čecha prišlo k manipulácii.

UCI mení rétoriku a na všetky podobné prípady bude pozerať ako pozitívne, až kým ich nevyrieši.

"Nehovorím, že Kreuziger je vinný. Len tvrdím, že ide o vážne pochybnosti, ktoré vyplývajú z jeho biologického pasu. Vyzvali sme ho, aby podal vysvetlenie, ktoré však nebolo presvedčivé. Čo najskôr začneme disciplinárne konanie," povedal prezident UCI v rozhovore pre web cyclingnews.com.

Experti momentálne prešetrujú hodnoty z rokov 2011 a 2012, keď Kreuziger jazdil za tím Astana. V súčasnosti je už v družstve Tinkoff-Saxo. Podľa Cooksona sa kauza ťahá dlho a na verejnosť sa dostala príliš neskoro. Kreuzigera najskôr nenominoval jeho tím na Tour de France, pred pretekmi Okolo Poľska mu zasa dočasne zastavila činnosť UCI. "Museli sme ho suspendovať, keďže jeho tím sa správal divne. Najskôr ho nechcel pustiť na Tour de France a potom ho chcel poslať do Poľska, čo nám robilo starosti. Rozhodli sme sa preto postupovať rovnako ako v prípade pozitívnej A-vzorky," doplnil pre cyclingnews.com Cookson.

Majiteľ tímu Saxo-Tinkoff Oleg Tinkov chce nechať prípad prešetriť nezávislým súdom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá