Snowden čaká na rozhodnutie o predĺžení azylu

Snowden čaká na rozhodnutie o predĺžení azylu
Zdroj foto: SITA
Bývalému spolupracovníkovi amerických tajných služieb Edwardovi Snowdenovi sa v noci zo štvrtka na piatok skončila platnosť víza, ktoré získal pred rokom od Ruska spolu s dočasným azylom, v krajine však môže zostať, kým úrady neposúdia jeho žiadosť o predĺženie.

Ruský advokát Anatolij Kučerena ešte začiatkom júla informoval, že jeho klient požiadal o predĺženie pobytu, a podľa štvrtkového vyjadrenia citovaného agentúrou RIA Novosti rozhodnutie Federálnej migračnej služby očakáva v najbližších hodinách. Jeden z poradcov služby už dávnejšie vyhlásil, že v predĺžení azylu "nevidí žiadny problém", keďže okolnosti vedúceho k jeho udeleniu sa nezmenili.

Američan pracujúci v minulosti pre spravodajskú agentúru NSA sa stal známym vďaka odhaleniu tajných programov sledovania internetovej a telefonickej komunikácie a vo svojej vlasti čelí obvineniam z viacerých závažných zločinov. Odmietanie vydať ho americkým orgánom je jednou z mnohých záležitostí narúšajúcich vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom, ktoré sú momentálne najhoršie za posledné roky. Presné miesto Snowdenovho pobytu je naďalej udržiavané v tajnosti.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá