Roman Kukumberg do extraligového Hradca Králové

Roman Kukumberg do extraligového Hradca Králové
Zdroj foto: TASR
Slovenský hokejový útočník Roman Kukumerg bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v českom extraligovom tíme z Hradca Králové. Informuje o tom oficiálny web českého družstva. Tridsaťštyriročný skúsený útočník naposledy hral v Slovane Bratislava, predtým aj v Chabarovsku, Čeľabinsku, Kazani, Togliatti, Nižnekamsku či Dukle Trenčín.

Slovensko reprezentoval na štyroch MS. S Kazaňou sa stal v sezóne 2009/2010 víťazom Gagarinovho pohára, so Slovanom dvakrát extraligovým šampiónom.

V minulom ročníku odohral Kukumberg v KHL spolu 34 duelov s bilanciou 3 góly a 2 asistencie, celkovo má v tejto súťaži na svojom konte 188 stretnutí v základnej časti a ďalších 24 štartov v play-off.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo dotiahnuť rokovania s týmto hráčom až do konca, pretože Roman Kukumberg by mal byť centrom, ktorého sme hľadali celú minulú sezónu. Prakticky mu nechýba nič - má skúsenosti, hral KHL, vie zakončiť a je produktívny," povedal na adresu slovenského hokejistu generálny manažér Aleš Kmoníček na klubovom webe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá