Súd rozhodol, že Sterlingova manželka môže predať LA Clippers

Súd rozhodol, že Sterlingova manželka môže predať LA Clippers
Zdroj foto: SITA
Manželka majiteľa Los Angeles Clippers Shelly Sterlingová má právo predať klub zámorskej basketbalovej NBA za dva milióny dolárov. Tak rozhodol kalifornský sudca Michael Levanas.

Vedenie ligy v máji suspendovalo súčasného vlastníka kalifornského tímu Donalda Sterlinga za jeho rasistické výroky na adresu afro-amerických hráčov a nariadilo odpredaj klubu inej osobe.

Sterlingova manželka ako menšinová vlastníčka sa dohodla na obchode s bývalým šéfom exekutívy softvérového gigantu Microsoft Stevom Ballmerom, ktorý súhlasil s kúpnou cenou dve miliardy dolárov. Proti však bol Sterling a obrátil sa na súd.

"Shelly Sterlingová má právo zaujať pozíciu administrátora rodinného trustu, ktorý vlastní Los Angeles Clippers," citovali Levanasa zámorské médiá. Sterlingová chcela porote dokázať, že jej manžel v súvislosti s Alzheimerovou chorobou trpí aj miernou formou demencie a podľa nej tak nie je právne spôsobilý rozhodovať o osude klubu. Levanas uviedol, že Sterlingov zdravotný stav skúmali dvaja doktori a označili ho za mentálne nespôsobilého.

Sterlingová sa po oznámení rozhodnutia pred súdnou miestnosťou neubránila slzám. "Vyhráme, nech už je to akýmkoľvek spôsobom. Robím iba to, čo musím robiť," povedala 79-ročná Američanka pre akreditované médiá. Sterlingoví právni zástupcovia sa proti verdiktu súdu mienia odvolať. "Toto ešte nebola záverečná bitka, iba prvá časť dlhej vojny," uviedol Sterlingov obhajca Bobby Samini.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá