V obciach na západe Slovenska hrozia povodne

Aktualizované:
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal najvyššiu výstrahu tretieho stupňa pred prívalovými povodňami. Platí pre okres Bánovce nad Bebravou. Obce Uhrovec a Žitná-Radiša v okrese Bánovce nad Bebravou vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. V obciach poškodilo cesty a zatopilo pivnice domov. Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky hrozí výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy Partizánske, Topoľčany, Gelnica, Michalovce a Sobrance.

Obce Uhrovec a Žitná-Radiša v okrese Bánovce nad Bebravou vyhlásili dnes podvečer tretí stupeň povodňovej aktivity. Prívalové dažde zdvihli hladinu toku Radiša, ktorý v obciach vytopil niekoľko domov a poškodil cesty. V oboch obciach momentálne odstraňujú hasiči a obyvatelia následky povodne.
Ako pre TASR uviedla starostka obce Uhrovec Zuzana Máčeková, prívalová vlna tesne po 18.00 h v priebehu polhodiny zatopila pivnice a záhrady približne desiatich domov i cestu na Ulici SNP smerom na Jankov vŕšok.
"Pomáhajú nám hasiči z Bánoviec nad Bebravou, dobrovoľný hasičský zbor z Rybian i občania, ktorí odčerpávajú vodu z pivníc, na zastavenie vlny sme použili aj vrecia s pieskom," doplnila s tým, že situácia sa môže zhoršiť, ak bude do rána pršať.

V Žitnej-Radiši vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity už o 17.00 h.

"Odtrhlo nám kus cesty, ďalšie sú poškodené, zaplavilo pivnice 15 až 20 domov, pivnicu materskej školy i obecného úradu, zatiaľ však nemáme ešte všetko zmapované," povedal pre TASR starosta Rudolf Botka. Doplnil, že členovia miestneho dobrovoľného hasičského zboru i občania momentálne odčerpávajú vodu z pivníc a upratujú škody v obci.

O situácii v obci Žitná-Radiša informoval starosta Rudolf Botka

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá