Dubovcová s Nestarcovou zdolali vicemajsterky Európy

Dubovcová s Nestarcovou zdolali vicemajsterky Európy
Zdroj foto: TASR
Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová vstúpili úspešne do siedmeho podujatia série FIVB Beach Grand Slam v kalifornskom stredisku Long Beach. V prvom zápase C-skupiny hlavnej súťaže zdolali úradujúce vicemajsterky Európy Tanju Goricanecovú a Tanju Hüberliovú 2:0 (14, 21).

V druhom zápase C-skupiny potvrdili úlohu favoritiek nemecké reprezentantky Katrin Holtwicková a Ilka Semmlerová, turnajové trojky zdolali domáce kvalifikantky Christal Engleovú a Heather Hughesovú v dvoch setoch 21:16 a 21:19.

Dubovcová s Nestarcovou sa v druhom zápase C-skupiny stretnú o 1:00 SELČ v noci na štvrtok s americkým párom Hughesová - Engleová. Do vyraďovacej časti hlavnej súťaže postúpia tri najlepšie dvojice, pričom víťaz skupiny si zabezpečí účasť priamo v 2. kole.

Doteraz najlepší výsledok v sezóne dosiahli Dubovcová s Nestarcovou na Grand Slame v nórskom Stavangeri, kde získali bronz. Postarali sa nielen o svoje kariérne maximum, ale aj o najlepší výsledok v histórii slovenského plážového volejbalu.

FIVB Beach Grand Slam v Long Beach (USA):
C-skupina:
Dubovcová-Nestarcová (14-SR) - Goricanecová-Hüberliová (19-Švajč.) 2:0 (14, 21)
Holtwicková-Semmlerová (3-Nem.) - Hughesová-Engleová (30-USA) 2:0 (16, 19)

Ďalší program C-skupiny (časy sú v SELČ):
štvrtok:
01:00 Dubovcová-Nestarcová - Hughesová-Engleová
01:00 Holtwicková-Semmlerová - Goricanecová-Hüberliová
Goricanecová-Hüberliová - Hughesová-Engleová
Holtwicková-Semmlerová - Dubovcová-Nestarcová

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá