Majiteľ potopeného kórejského trajektu sa skrýval s kuframi plnými peňazí

Majiteľ potopeného kórejského trajektu sa skrýval s kuframi plnými peňazí
Zdroj foto: SITA/AP
Najhľadanejší muž v Južnej Kórei, ktorého rozkladajúce sa telo objavil jeden farmár 12. júna v ovocnom sade, unikal zatknutiu ukrytý za tajným múrom drevenej chatky s kuframi plnými hotovosti pri ruke, informovala dnes prokuratúra.

Podnikateľ Ju Pjung-un stál na čele rodiny vlastniacej firmu, ktorá prevádzkovala stroskotaný trajekt Sewol. Pri jeho havárii zahynulo v apríli vyše 300 ľudí, najmä detí na školskom výlete.

Telesné pozostatky tohto 73-ročného muža sa podarilo identifikovať až tento týždeň, vyše mesiac po jeho objavení. Ležalo vedľa výtlačku knihy, ktorej bol autorom, a prázdnych fliaš od alkoholu.

Keď sa žalobcovia vrátili minulý mesiac do chatky po vypočutí si svedectva jeho asistenta, objavili dva kufre s finančnou hotovosťou 830 miliónov wonov (810.800 dolárov) a 160.000 dolárov. Chatka stojí na predmestí Sunčchonu, mesta na juhu Kórey, asi dva kilometre od sadu, kde sa našlo jeho telo.

Podnikateľovi Ju Pjung-unovi sa rozsiahlemu vnútroštátnemu policajnému pátraniu dlho darilo unikať, za čo si vláda vyslúžila ostrú kritiku občanov.

V utorok polícia informovala, že nájdené telo patrí podľa DNA testov a odtlačkov prstov hľadanému podnikateľovi. Policajného šéfa povereného prípadom v utorok odvolali z funkcie za to, že si polícia nespojila knihu s telom a nedokázala ho identifikovať skôr.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá