Šachtar Doneck bude hrať domáce zápasy v Ľvove

Šachtar Doneck bude hrať domáce zápasy v Ľvove
Zdroj foto: SITA/AP
Futbalisti Šachtaru Doneck budú hrať svoje domáce zápasy v najvyššej ukrajinskej súťaži v Ľvove. Rozhodnutie vedenia klubu sa týka aj duelov v Lige majstrov. Informáciu pre agentúru Reuters potvrdil v stredu šéf exekutívy Šachtaru Sergej Palkin.

Ukrajinský majster si pre ozbrojený konflikt na východe krajiny vyskúšal prostredie v Ľvove už v utorok, keď v súboji domáceho Superpohára zdolal Dynamo Kyjev 2:0. Šachtar mal pôvodne nastupovať na domáce zápasy v Charkove, ale vedenie klubu zvolilo za náhradné riešenie Ľvov, ktorý leží na západe Ukrajiny.

Donecký klub, ktorý reprezentuje proruský región Donbass, teraz čaká náročná úloha získať si podporu u fanúšikov na opačnom konci krajiny. Palkin priznal, že aj v utorkovom zápase proti kyjevskému Dynamu sa niektorí diváci prezentovali protiruskými náladami. "Povedzme si to na rovinu, väčšina divákov včera podporovala Dynamo. Ale ja si myslím, že to v budúcnosti môžeme zmeniť. Verím, že si postupne získame priazeň publika aj tu v Ľvove," povedal Palkin.

Šachtar stále trápi situácia ohľadne šiestich juhoamerických hráčov, ktorí sa pre ozbrojený konflikt v Donecku odmietajú vrátiť na Ukrajinu. "Snažíme sa ich presvedčiť, že naša krajina je dostatočne bezpečná na to, aby tu mohli žiť a hrať futbal. Sme si vedomí, že sa obávajú. Ak sa celá situácia nevyrieši v krátkom čase, použijeme iné mechanizmy na dosiahnutie našich záujmov," dodal Palkin.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá