Nové sankcie voči Rusku budú v Bruseli riešiť aj vo štvrtok

Nové sankcie voči Rusku budú v Bruseli riešiť aj vo štvrtok
Zdroj foto: SITA
Ministri zahraničných vecí 28 krajín EÚ sa na utorňajšom zasadnutí v Bruseli dohodli na rozšírení sankcií voči Rusku v súvislosti so separatistickým povstaním na východe Ukrajiny, zoznam postihovaných jednotlivcov a subjektov by však vlády mali prerokovať až vo štvrtok.

Podľa vyjadrenia holandského ministra Fransa Timmermansa bude rozšírenie o nové mená na programe štvrtkovej schôdze Výboru stálych zástupcov v Bruseli, zatiaľ čo Európska komisia dostala za úlohu zvážiť "možné opatrenia týkajúce sa celého radu oblastí" vrátane obrany, energetiky a finančných služieb, ak Moskva nebude spolupracovať pri vyšetrovaní minulotýždňového zostrelenia lietadla malajzijských aerolínií nad územím ovládaným ukrajinskými separatistami.

Rada EÚ pre zahraničné veci zasadala pod rastúcim nátlakom zo strany USA a Británie, aby na zostrelenie dopravného lietadla odpovedala sprísnením sankcií voči Rusku, ktoré podľa nich východoukrajinských povstalcov podporuje. Pozornosť sa pritom sústreďovala na postoj Holandska, keďže 193 z 298 obetí tragédie malo holandské občianstvo. Akékoľvek širšie ekonomické sankcie si však vyžadujú schválenie lídrami EÚ, ktorí sa majú najbližšie stretnúť 30. augusta.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Viac nám povedal Tomáš plavec - analytik Trim Broker

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá