Vo veci požiaru áut pri kúpalisku Vincov les sa začalo trestné stíhanie

Aktualizované:
Včerajší požiar desiatok áut pri kúpalisku Vincov les polícia preveruje ako všeobecné ohrozenie. Vyšetrovateľ už začal vo veci trestné stíhanie. Čo požiar spôsobilo zatiaľ známe nie je, experti ale nateraz vylučujú, že by ho niekto založil úmyselne.

Policajný pes Laura nepotvrdil na mieste požiaru externé horľaviny

Polícia pokračuje v preverovaní informácií a dokumentovaní škôd v prípade požiaru motorových vozidiel, ktorý sa stal počas uplynulého víkendu v Sládkovičove - Vincovom lese v okrese Galanta. Výsluchy osôb, ktorým požiar zničil autá, sú naplánované na najbližšie dni. Polícia musí stotožniť všetkých poškodených, nakoľko išlo o aj majiteľov, ktorí boli nielen z okresov Galanta, Bratislava a jej okolia, ale aj z iných častí Slovenska. TASR informovala dnes hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

"Požiar, ktorý vznikol v nedeľu (20.7.), krátko pred 14.00 h, úplne zničil 40 áut a ďalších 16 poškodil. Podľa prvotných odhadov majiteľov áut vznikla škoda 400.000 eur. Privolaní experti predbežne vylúčili úmyselné konanie. Na mieste zasahoval aj policajt so psom Laura, ktorý nepotvrdil prítomnosť externých horľavín," uviedla hovorkyňa. Dodala, že vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie a prípad preveruje ako všeobecné ohrozenie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá