Nemecký mladík A. Zverev už je v semifinále v Hamburgu

Aktualizované:
Nemecký tenista Alexander Zverev sa v piatok stal prvým 17-ročným hráčom od sezóny 2006, ktorý postúpil do semifinále dvojhry na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour. Vo štvrťfinále "päťstovkového" podujatia na antuke v Hamburgu zdolal krajana Tobiasa Kamkeho 0:6, 7:5, 6:3. Zhodou okolností obaja žijú v tomto meste.

Niekdajší líder tzv. kombinovaného juniorského svetového rebríčka ITF Alexander Zverev nadviazal na Chorváta Marina Čiliča zo švajčiarskeho Gstaadu 2006, pričom predmetný turnaj má "len" hodnotu 250. Do tohto týždňa nemal Zverev na konte ani jeden zápasový úspech v "main draw" na World Tour, teraz už štyri. Najprv prekonal Holanďana Robina Haaseho, potom Rusa Michaila Južného a vo štvrtok v osemfinálovom 3. kole Kolumbijčana Santiaga Giralda. Figuruje na 285. priečke v renkingu, ale v nezáväznej prepočtovej online verzii sa už nachádza na 159. mieste.

"Nebol som nervózny, ale neočakával som, že súperovi to pôjde natoľko dobre, ako sa stalo v prvom sete. Počínal si neuveriteľne a ja som nevedel, čo si počať. Od začiatku druhého setu som však sám zahral naozaj skvele. Som rád, že to dopadlo takto," cituje internetová stránka Asociácie tenisových profesionálov Zvereva, ktorý vo štvorke bude čeliť Španielovi Davidovi Ferrerovi nasadenému ako prvému. Mladší brat Mischu Zvereva pripomenul proti Kamkemu (83. v hodnotení) svoj dva týždne mladý triumf v 1. kole v Braunschweigu, kde napokon získal svoj premiérový challengerový titul.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá