Kramer bol po zásahu mimo, pýtal sa rozhodcu, či hrá finále

Kramer bol po zásahu mimo, pýtal sa rozhodcu, či hrá finále
Zdroj foto: SITA/AP
Nemecká futbalová reprezentácia v nedeľňajšom finále majstrovstiev sveta proti Argentíne dokráčala k titulu majstrov sveta, iba Christoph Kramer stratil smer už v prvom polčase.

Stredopoliar víťazného tímu bol po zásahu do hlavy ramenom Ezequiela Garaya taký dezorientovaný, že si od hlavného rozhodcu Nicolu Rizzoliho vyžiadal potvrdenie, či je naozaj aktérom súboja o trofej. "Krátko po tej rane Kramer prišiel za mnou a spýtal sa: ´Rozhodca, je toto finále?´ Myslel som si, že vtipkuje, a vyzval som ho, aby svoju otázku zopakoval. On na to: "Potrebujem vedieť, či je toto skutočne finále.´ Keď som povedal áno, dodal: ´Ďakujem, musel som si to overiť´," opísal Rizolli bizarnú debatu s otraseným stredopoliarom pre Gazzetta dello Sport.

Kramer nastúpil v nemeckom základe namiesto zraneného Samiho Khediru a s otrasom mozgu odohral 14 minút, vystriedal ho André Schürrle. Rizzoli o rozhovore s Kramerom referoval Bastianovi Schweinsteigerovi.

Počas šampionátu sa v podobnej situácii ako Nemec ocitlo viacero hráčov, čo rozprúdilo diskusie o ochrane zdravia futbalistov.

Taliansky rozhodca sa zastavil aj pri spornom momente, keď razantný výskok brankára Nemecka Manuela Neuera na hranici šestnástky vyhodnotil ako faul zo strany zasiahnutého Gonzala Higuaína. "Priamy kop pre Nemecko nemal byť, spravil som chybu. Ale prečo hneď penalta pre Argentínu? Neuer vyrazil loptu pred útočiacim hráčom," uviedol Rizzoli.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá