Izraelská strela zabila deti hrajúce futbal na pláži

Izraelská strela zabila deti hrajúce futbal na pláži
Zdroj foto: SITA
Strela vypálená z izraelského delového člna do Pásma Gazy v stredu zabila štyroch palestínskych chlapcov vo veku 9 až 11 rokov, ktorí hrali na pláži futbal, a ďalšiemu dieťaťu spôsobila kritické zranenia. Informovali o tom predstavitelia miestneho rezortu zdravotníctva, ktorí v súvislosti s pokračujúcou izraelskou ofenzívou na území evidujú 208 obetí na životoch prevažne z radov civilistov.

Hovorca ministerstva Ašraf al-Kidra udalosť odsúdil ako "zbabelý zločin", pláž v Gaze však bola častým terčom ostreľovania už aj v uplynulých dňoch. Hovorca izraelskej armády v Tel Avive uviedol, že správy o usmrtení detí preverujú.

Izraelské nálety a ostreľovanie Pásma Gazy ako reakcia na cezhraničné raketové útoky tamojších miliatntov sa začali pred vyše týždňom a neutíchajú napriek snahám Egypta sprostredkovať prímerie. Zatiaľ čo Izrael v utorok návrh prijal, palestínske hnutie Hamás ovládajúce Gazu v stredu oznámil jeho odmietnutie. Zdravotníci v Gaze v stredu informovali o ďalších ôsmich obetiach izraelských útokov vrátane piatich civilistov ako aj o úmrtí šesťročného chlapca, ktorý podľahol zraneniam spred niekoľkých dní. Prvého mŕtveho v utorok hlásili aj z Izraela. Jedným z terčov stredajších náletov bol dom politického vodcu Hamásu Mahmúda Zahára, ktorý sa ukrýva na neznámom mieste.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Viac nám povedal palestínsky veľvyslanec na Slovensku Abdalrahman Bsaiso

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá