Kramer si veľa z finále nepamätá pre otras mozgu

Kramer si veľa z finále nepamätá pre otras mozgu
Zdroj foto: SITA/AP
Nemecký stredopoliar Christoph Kramer nedohral nedeľňajšie finále svetového futbalového šampionátu na Maracane v Riu de Janeiro proti Argentíne (1:0 po predĺžení) pre podozrenie na otras mozgu. Zo stretnutia si veľa nepamätá a pravdepodobne si ho bude musieť raz pozrieť zo záznamu.

"Nespomínam si na nejako veľa vecí z tohto finále, ale to je teraz úplne jedno," uviedol Kramer. "Dnes hlavne blahoželám babke k narodeninám," dodal.

Dvadsaťtriročný hráč Borussie Mönchengladbach musel opustiť ihrisko v 31. min. Kramera už krátko po uplynutí štvrťhodiny hry poslal na zem tvrdým direktom rukou do hlavy argentínsky stopér Ezequiel Garay. Kramer sa po ošetrení síce ešte vrátil do hry, ale po chvíli veľmi dezorientovaný opustil ihrisko. Na trávniku ho nahradil André Schürrle.

Kramer sa do základnej zostavy trénera Joachima Löwa dostal na poslednú chvíľu po zranení Samiho Khediru počas predzápasovej rozcvičky. Dvadsaťsedemročný defenzívny stredopoliar má zdravotné problémy s lýtkom a hoci pôvodne figuroval v základnej jedenástke "Nationalelf", napokon nezasiahol do rozhodujúceho súboja a sledoval ho len z lavičky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá