Depetris podpísal zmluvu s mexickým tímom

Depetris podpísal zmluvu s mexickým tímom
Zdroj foto: SITA
Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie David Depetris bude pokračovať v kariére v mexickom klube Monarcas Morelia. Podpísal s ním zmluvu na jeden rok s následnou opciou.

Informuje o tom spomenutý klub, ktorý v uplynulej sezóne najvyššej domácej súťaže skončil v dlhodobej časti na šiestom mieste a potom vo štvrťfinále stroskotal na neskoršom šampiónovi Club León.

"Azda sa mi podarí dať čo najviac gólov a týmto spôsobom pomôcť tímu. Budem sa zo všetkých síl snažiť, aby som bol čo najprospešnejší. Som veľmi šťastný a mám veľké očakávania z našej spolupráce. Verím, že čo najskôr zapadnem do tímu. Máme jeden veľký sen - získať s Monarcas Morelia titul," cituje klubový web slová rodáka zo San Jorge.

David Alberto Depetris sa dohodol začiatkom júna na predčasnom ukončení zmluvy s tureckým klubom Caykur Rizespor. Kontrakt platil do leta 2016. Juhoameričan prestúpil ako najlepší strelec Corgoň ligy 2012/2013 do "krajiny polmesiaca" v roku 2013, jarnú časť uplynulej ligovej sezóny strávil na hosťovaní v Sigme Olomouc.

Dvadsaťpäťročný útočník nastúpil v drese SR len dvakrát, v oboch prípadoch to boli medzištátne prípravné stretnutia. Neskóroval v nich ani raz.

Monarcas Morelia je národný šampión z roku 2000. V Mexiku odovzdávajú až dva tituly ročne - letný a zimný. Monarcas dominovali v zimnej časti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá