Rowlingová zverejnila nový príbeh o Harrym Potterovi

Rowlingová zverejnila nový príbeh o Harrym Potterovi
Zdroj foto: SITA
Britská spisovateľka J. K. Rowling zverejnila nový príbeh o čarodejníkovi Harrym Potterovi. Autorka ponúkla poviedku na webstránke www.pottermore.com.

Dej sa odohráva na majstrovstvách sveta v metlobale v roku 2014, pričom na podujatí sa zúčastnia 34-ročný Potter, ktorý má už trošku šedivé vlasy, spolu s manželkou Ginny, a tiež ďalší manželský pár - Ron a Hermiona. Informácie čitateľom sprostredkúva reportérka Rita Skeeterová, pričom v novinke spomína aj ďalšie postavy ako Nevilla a Lunu.

J. K. Rowling je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila práve séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou. Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku. Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Autorka vydala pod pseudonymom Robert Galbraith knihy Volanie kukučky (2013) a The Silkworm (2014).

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá