Zranený Cavendish na Tour predčasne končí

Zranený Cavendish na Tour predčasne končí
Zdroj foto: SITA
Zranený britský cyklista Mark Cavendish po páde v 1. etape ukončil svoje účinkovanie na prestížnych pretekoch Tour de France.

"Na štart druhej etapy v Yorku nenastúpi," citovala agentúra APA vyhlásenie jeho tímu Omega Pharma-Quickstep. "Jeho štart nie je možný," potvrdil informáciu manažér stajne Patrick Lefevere.

Bývalý majster sveta a 25-násobný etapový víťaz Tour spadol bez cudzieho zavinenia v sobotu asi 250 m pred cieľom v Harrogate vo vysokej rýchlosti a vykĺbil si rameno.

Favorit na triumf v prvej etape, ktorý sa v rodnom meste matky snažil získať žltý dres, kolidoval v záverečnom špurte s Austrálčanom Simonom Gerransom a spadol na pravé rameno. "Pokúsil som sa nájsť medzeru, ale žiadna tam nebola. Gerransovi sa ospravedlním," povedal Cavendish v cieli. Lídrom tímu Omega Pharma-Quickstep sa teraz s najväčšou pravdepodobnosťou stane Poliak Michal Kwiatkowski.

Víťazom úvodnej etapy 101. ročníka Tour de France sa stal Nemec Marcel Kittel, ktorý v záverečnom špurte predbehol Petra Sagana. Slovenský cyklista v službách stajne Cannondale skončil na 2. mieste a získal biely dres pre najlepšieho pretekára do 25 rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá