Rekordér Mondragon po vyradení Kolumbie ukončil kariéru

Rekordér Mondragon po vyradení Kolumbie ukončil kariéru
Zdroj foto: SITA
Kolumbijský futbalový brankár Faryd Mondragon ukončil profesionálnu hráčsku kariéru. Stalo sa tak iba pár dní po tom, čo sa stal vo veku 43 rokov a tri dni najstarším futbalistom v histórii MS, ktorý si zahral na finálovom turnaji.

"Dnes sa lúčim s aktívnym futbalom s tými najlepšími spomienkami, s úctou a hrdosťou, že som mohol patriť medzi túto skupinu bojovníkov. Šampionát bol mojím posledným vystúpením," uviedol Mondragon vo videozázname, ktorý zverejnil v sobotu na internete. "Los Cafeteros" sa rozlúčili s turnajom v piatok, keď vo štvrťfinále nestačili na domácu Brazíliu (1:2).

Brankár sa zapísal do histórie svetových šampionátov, keď v 85. minúte naskočil do zápasu skupinovej fázy proti Japonsku, v ktorom Kolumbia triumfovala 4:1. Zlomil tak dvadsať rokov starý rekord kamerunského útočníka Rogera Millu, ktorý na MS 1994 v USA hral vo veku 42 rokov.

"Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, divákom, celej Kolumbii za to, ako ste ma počas mojej 24-ročnej hráčskej kariéry podporovali. Milujem vás," poďakoval sa Mondragon. Ten bol jediným hráčom zo súčasného kádra, ktorý sa predstavil aj na posledných "kolumbijských" MS v roku 1998.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá