Gatlin predĺžil víťaznú sériu výkonom roka 9,80

Aktualizované:
Gatlin predĺžil víťaznú sériu výkonom roka 9,80
Zdroj foto: TASR
Americký šprintér Justin Gatlin predĺžil víťaznú sériu a svojho krajana Tysona Gaya jasne zdolal v mužskej stovke na štvrtkovom mítingu seriálu atletickej Diamantovej ligy IAAF v Lausanne.

Dopingový navrátilec si pripísal čas 9,93 s, víťaz svetový výkon roka 9,80 s. Triumf amerických šprintérov korunoval tretím miestom Michael Rogers (9,98 s). Gatlin štartoval v tejto sezóne v deviatich pretekoch na 100 m a vo všetkých sa tešil z víťazstva.

Súťaž oštepárok vyhrala česká reprezentantka Barbora Špotáková. Hod dlhý 66,72 m je jej najlepším tohtoročným výkonom.

výsledky:
muži:
100 m: 1. Justin Gatlin (USA) 9,80 s, 2. Tyson Gay (USA) 9,93, 3. Michael Rodgers (USA) 9,98
200 m: 1. Alonso Edward (Panama) 19,84 s, 2. Nickel Ashmeade (Jam.) 20,06, 3. Christophe Lemaitre (Fr.) 20,11     400 m: 1. Kirani James (Grenada) 43,74 s, 2. LaShawn Merritt (USA) 43,92, 3. Youssef Ahmed Masrahi (Saudská Arábia) 44,43
1500 m: 1. Ronald Kwemoi (Keňa) 3:31,48 min, 2. Silas Kiplagat (Keňa) 3:31,81; 3. James Kiplagat Magut (Keňa) 3:31,91
110 m prek.: 1. Pascal Martinot-Lagarde (Fr.) 13,06 s, 2. Sergej Šubenkov (Rus.) 13,13; 3. Andrew Riley (Jamajka) 13,23
400 m prek.: 1. Javier Culson (Portoriko) 48,32 s, 2. Michael Tinsley (USA) 48,40, 3. Cornel Fredericks (JAR) 49,00
3000 m prek.: 1. Jairus Kipchoge Birech (Keňa) 8:03,34 min, 2. Conseslus Kipruto (Keňa) 8:11,93, 3. Jonathan Ndiku (Keňa) 8:12,95
disk: 1. Piotr Malachowski (Poľ.) 66,63 m, 2. Jorge Fernandez (Kuba) 66,50, 3. Gerd Kanter (Est.) 64,91
diaľka: 1. Jeff Henderson (USA) 8,31 m, 2. Greg Rutherford (V. Brit.) 8,19; 3. Li Ťin-če (Čína) 8,10
výška: 1. Bogdan Bondarenko (Ukr.) 240 cm, 2. Andrej Procenko (Ukr.) 240, 3. Ivan Uchov (Rus.) 238
žrď: 1. Renaud Lavillenie (Fr.) 587 cm, 2. Thiago Braz da Silva (Braz.) 572, 3. Kevin Ménaldo (Fr.) 562
ženy:
100 m: 1. Michelle Ahyeová (Trinidad a Tobago) 10,98 s, 2. Murielle Ahoureová (Pobrežie Slonoviny) 10,98, 3. English Gardnerová (USA) 11,19
800 m: 1. Eunice Jepkoech Sumová (Keňa) 1:58,48 min, 2. Jekaterina Pojstogovová (Rus.) 1:58,79, 3. Tigist Assefa (Etiópia) 1:59,24
3000 m: 1. Mercy Cheronová (Keňa) 8:50,24 min, 2. Genzebe Dibabaová (Etiópia) 8:50,81, 3. Viola Jelagatová Kibiwotová (Keňa) 8:52,03
trojskok: 1. Caterine Ibargüenová (Kol.) 14,87 m, 2. Jekaterina Konevová (Rus.) 14,67, 3. Patricia Mamonaová (Port.) 14,49
guľa: 1. Valerie Adamsová (N. Zéland) 20,42 m, 2. Kung Li-ťiao (Čína) 19,65, 3. Michelle Carterová (USA) 19,38
oštep: 1. Barbora Špotáková (ČR) 66,72 m, 2. Martina Ratejová (Slov.) 64,63, 3. Kimberley Mickleová (Austr.) 64,20

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá