Na kúpaliskách si treba dávať pozor na vreckárov

Aktualizované:
Na kúpaliskách si treba dávať pozor na vreckárov
Zdroj foto: SITA/Martin Havran
Počas prázdninových dní si na kúpaliskách treba dať pozor na vreckárov. Polícia radí, ako sa krádežiam vyhnúť a nenechať si pokaziť slnečný deň.

Skôr, než sa vyberiete kúpať, skontrolujte na parkovisku, či je vaše auto skutočne zamknuté a zavrite na ňom všetky okná. "Pri každom, aj krátkom opustení vozidla v ňom nenechávajte autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach, riaďte sa heslom: Auto nie je výklad," radí bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Veci, doklady či rezervný kľúč si netreba nechávať ani v odkladacej skrinke auta.

Vreckári si "zálusk" na vaše veci môžu urobiť najmä keď ich necháte na deke a idete sa osviežiť do bazéna alebo si niečo kúpiť do bufetu. Na kúpalisko si preto netreba brať zbytočné cennosti, platobné karty a veľké sumy peňazí. "Na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás. Ak vám bude odcudzený váš majetok z voľne položenej deky, náhradu spôsobenej škody neočakávajte," dodáva policajný hovorca. Ak je možnosť, na kúpalisku je lepšie využiť odkladacie skrinku či trezor.

"Ak zbadáte podozrivú osobu, okamžite kontaktujte políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158," upozorňuje Szeiff. Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk bude počas leta dohliadať i bratislavská polícia a to formou hliadkovej a obchôdzkovej služby poriadkovej polície. "Na zvýšenú bezpečnosť návštevníkov kúpalísk budú policajti upozorňovať i formou letákov a plagátov s preventívnymi radami, ktoré budú distribuované priamo na kúpaliská," doplnil hovorca.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá