Milionár prežil celý život v chatrči bez vody a kúrenia

Milionár prežil celý život v chatrči bez vody a kúrenia
Zdroj foto: ČTK
Sedemdesiatdeväťročný Američan, ktorého našli mŕtveho na pozemku vidieckeho sídla jeho rodiny, žil v chatrči bez vody a kúrenia napriek tomu, že mal v banke uložené tri milióny dolárov. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

Georgea Konnighta našli mŕtveho v lese na pozemku zruba 30 kilometrov severne od mesta New York. Žil samotárskym a pustovníckym životom.

Pred niekoľkými rokmi predal 13 hektárov z celkovej plochy 80 hektárov rodinných pozemkov. Získal za ne zhruba tri milióny dolárov, z ktorých časť zaplatil za dane.

Konnightov právnik Thomas O'Connel spresnil, že jeho klient spolu so svojimi dvoma sestrami, ktoré medzičasom zomreli, žili "mimo" na vidieku a nikdy nepracovali; keď potrebovali peniaze, predávali časti pozemkov, píše DPA.


"Chceli zostať tam, kde boli, pretože mali radi svoj vidiecky životný štýl, izolovaní a obklopení stromami a zverou, ktorá behala po pozemku," dodal. "Ich jedinými výdavkami boli dane," podotkol.


Konnight napríklad nikdy nebol u zubára a donedávna nemal ani telefón - až dovtedy, kým ho O'Connel nepresvedčil, aby si zaobstaral mobil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá