Syna zosadeného prezidenta Mursího odsúdili na rok väzenia

Syna zosadeného prezidenta Mursího odsúdili na rok väzenia
Zdroj foto: SITA
Egyptský súd v stredu odsúdil najmladšieho syna zvrhnutého islamistického prezidenta Muhammada Mursího za prechovávanie a konzumáciu drog. Udelil mu rok väzenia a rovnaký trest dostal aj jeho priateľ. Informovala o tom egyptská štátna tlačová agentúra, na ktorú sa odvolala agentúra AP.

Exprezidentov 20-ročný syn Abdulláh Mursí nebol prítomný v súdnej sieni, keď sudca vyhlasoval verdikt. Po marcovom zatknutí ho totiž prepustili na kauciu. Obaja mladí muži dostali aj pokutu vo výške 1400 dolárov.
Mursího zatkla polícia s priateľom preto, že ich podozrievala z fajčenia hašišových cigariet v aute na kraji cesty na východnom predmestí Káhiry. Mursí obvinenie odmieta.

Jeho rodina prípad skritizovala ako pokus poškodiť jej povesť a ako súčasť prenasledovania islamistov v Egypte.

Mladíkov otec je uväznený už od vlaňajška, keď ho zosadila armáda. Dôvodom zosadenia boli masové protesty proti nemu ako prezidentovi. Teraz čelí množstvu súdnych procesov pre rôzne obvinenia, medzi ktorými je napríklad podnecovanie na zabíjanie a plánovanie destabilizácie Egypta spoločne so zahraničnými skupinami.

Egyptská vláda podniká tvrdé zásahy proti Mursího podporovateľom a islamistom. Zatkla ich už najmenej 22.000 a všetci čakajú na procesy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá