Novinové titulky po osemfinálových zápasoch hlásali aj: Diabli, títo Belgičania

Novinové titulky po osemfinálových zápasoch hlásali aj: Diabli, títo Belgičania
Zdroj foto: SITA/AP
Ohlasy médií na utorkové osemfinálové zápasy majstrovstiev sveta vo futbale v Brazílii:

Belgicko - USA 2:1 po predĺžení

Sportwereld (Belg.): "Heroickí ´Rode Duivels´ zbúrali americký obranný múr až v predĺžení. Postup je viac ako zaslúžený, o štyri dni čaká Argentína."

Het Laatste Nieuws (Belg.): "Lukaku zničil americký sen o postupe. Po heroickom výkone nás čaká štvrťfinále proti Messimu."

De Standaard (Belg.): "Postup ´červených diablov´ do štvrťfinále sledovalo v Belgicku 2 366 565 televíznych divákov, čo predstavuje 85,4% podiel na trhu. Ide o najsledovanejší televízny program v Belgicku od 2. marca 1997."

USA Today (USA): "Heroický výkon amerických hráčov nemohol prekonať šialenosť Klinsmannových rozhodnutí. Osemfinále je fajn, ale v mnohom to pripomínalo Afriku spred štyroch rokov. Na oboch šampinátoch dali Američania po päť gólov, postúpili o chĺpok zo základnej skupiny a napokon zlomili svoje srdcia po osemfinálových prehrách 1:2 po predĺžení. Aký má vlastne efekt Klinsmannova misia? Čo sa naozaj zmenilo? V roku 1994 odohrali Američania nádejný zápas vyraďovacej fázy proti Brazílii a o 20 rokov neskôr zopakovali takmer navlas rovnaký výkon proti Belgicku. Zakaždým postúpil súper."

LA Times (USA): "Howard sám nedokázal zachrániť USA v majstrovskej hre. Po skončení predĺženia americkí hráči lapali po dychu, ležali či kľačali v tráve a hlavy mali dolu. Iba Tim Howard stál v pozore pred bránkou, akoby bol pripravený čeliť ďalším strelám súpera. Jeho výkon si história bude pamätať rozhodne dlhšie ako americkú prehru s Belgickom 1:2."

Washington Post (USA): "Prehra a zlomené srdce! Belgičania pálili zo všetkých strán a pozícií. Tim Howard zapojil ruky nohy, kolená či hlavu, ale dvom strelám nezabránil."

Daily Mail (Angl.): "Tim Howard, toto bol najlepší výkon amerického brankára od roku 1981, keď sa Sylvester Stallone predvádzal v bránke vo filme Útek za víťazstvom. Výkonu Howarda chýbal iba rozprávkový koniec, ale jeho meno sa aj tak zapísalo do rekordných listín majstrovstiev sveta."

BBC (Angl.): "Belgicko konečne predviedlo svoj herný vrchol. Tešíme sa na pokračovanie."

O Jogo (Portug.): "Predĺženie pre belgických diablov. Strelili dva góly, kým Američania už len korigovali na konečných 2:1."

FAZ (Nem.): "Futbalový thriller pre Belgicko po špeciálnom prídavku. O strhujúce drámy na tomto svetovom šampionáte nie je núdza. Päť z ôsmich osemfinálových zápasov muselo rozhodnúť predĺženie alebo pokutové kopy."

L´Equipe (Fr.): "Diabli, títo Belgičania! Posledné osemfinále ponúklo strhujúci futbal v tempe a drámu až do konca. Fanúšikovia sa nenudili."

Algemeen Dagblad (Hol.): "Vrcholný výkon a 120 minút potrebovali Belgičania na zdolanie USA. Konečne nehrali ležérne, ale nespútane a pomohlo im to k postupu do štvrťfinále."


Argentína - Švajčiarsko 1:0 po predĺžení

Clarín (Arg.): "Argentína postúpila do štvrťfinále po výkone s dušou aj utrpením. Argentínska ofenzíva dominovala od začiatku druhého polčasu, ale proti skvele organizovanej obrane Švajčiarska skóroval až v 118. min Di María."

Olé (Arg.): "Angel del Mundo! Gól Ángela Di Maríu v predĺžení sa stal celosvetovým hitom a Argentína vďaka nemu postúpila do štvrťfinále."

Crónica (Arg.): "Hlavičke Džemailiho zabránil v ceste do siete sám pápež František. Aj vystresovaný Messi povedal, že šťastie bolo na argentínskej strane."

Blick (Švaj.): "Smutný odchod trénera Hitzfelda zo scény. Ottmar, plačeme s tebou."

Neue Zurcher Zeitung (Švaj.): "Pád až s posledným výdychom! Bol to zápas s nepredvídateľným koncom. Brankár Benaglio ukázal niekoľko skvelých zákrokov a ak by došlo na jedenástky, určite by mal výhodu pred svojím náprotivkom Romerom. Škoda."

Marca (Šp.): "Argentína viac trpela ako presvedčila, ale je vo štvrťfinále. Keď už všetci očakávali penaltový rozstrel, rozhodol Di María. Potom ešte Džemaili hlavou trafil do žrde a zápas sa skončil."

Bild (Nem.): "Messi poslal Hitzfelda do penzie! Pirlo, Ronaldo, Rooney či Iniesta sú už dávno doma. Messi však pokračuje vďaka skvelému sólu, ktoré predviedol v 118. min a ponúkol Di Maríovi rozhodnutie."

Globo (Braz.): "Aj manželka Antonella Roccuzzová a synček Thiago sledovali počínanie Lionela Messiho v osemfinále proti Švajčiarsku. V Arene Corinthians videli poriadku drámu so šťastným koncom pre Argentínu."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá