Veriaci si pred nunciatúrou pripomenuli dva roky od odvolania Bezáka

TA3 TASR
2.7.2014 06:46

Pápež Benedikt XVI. presne pred dvoma rokmi odvolal Róberta Bezáka z postu trnavského arcibiskupa. Dnes sa preto zišlo viac ako 200 veriacich pred budovou Apoštolskej nunciatúry v Bratislave, aby sa pomodlili za cirkev, ale aj za samotného Bezáka. Podujatie zorganizovala jeho sestra Gabriela.

Veriaci si pred nunciatúrou pripomenuli dva roky od odvolania Bezáka
SITA

Stretnutie sa začalo o 17.30 h modlitbou ruženca. Veriaci sa modlili za cirkev, pápeža, jeho poradcov, nunciatúry vo svete a Bezáka. Na podujatie prišli veriaci napríklad z Trnavy, Piešťan či Banskej Bystrice. Zúčastnila sa aj Bezákova rodina.

Ako pre TASR uviedla jedna z organizátoriek Marianna Diovčošová, veriaci prišli pred nunciatúru verejne prejaviť podporu arcibiskupovi Bezákovi, nie protestom, ale modlitbou. "Ukázali sme, že nie sme rebeli, revolucionári, zblúdilé duše, odpadlíci, predĺžené ruky protestantov, nepriateľov katolíckej cirkvi, slobodomurárov, nie sme 'lúza', ako nás častujú, ale sme dospelí rozmýšľajúci a cítiaci veriaci katolíci, ktorí budú vytrvale a trpezlivo klopať na dvere v pokore, bez pýchy, bez pocitu o vlastnej neomylnosti, ale s nádejou, že sa vyjaví pravda o arcibiskupoviBezákovi," zdôraznila Diovčošová. Ako dodala, modlitbové stretnutie malo pokojný priebeh.

Trnavského arcibiskupa odvolal pápež Benedikt XVI. k 2. júlu 2012 na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila na prelome januára a februára 2012. Od decembra minulého roka pôsobí v kláštore redemptoristov v talianskom Bussolengu. Bezák sa v stredu (25.6.) po generálnej audiencii krátko stretol s pápežom Františkom, ktorému odovzdal list.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok