Suárez sa ospravedlnil Chiellinimu, vraj už nebude hrýzť

Suárez sa ospravedlnil Chiellinimu, vraj už nebude hrýzť
Zdroj foto: SITA
Uruguajský futbalový útočník Luis Suárez sa ospravedlnil Talianovi Giorgiovi Chiellinimu za to, že ho pohrýzol na majstrovstvách sveta v Brazílii. Dvadsaťsedemročný zakončovateľ anglického klubu FC Liverpool Suárez zároveň sľúbil, že už nikdy sa nepreviní týmto nešportovým spôsobom.

"Skutočne veľmi ľutujem, čo sa stalo. Pravda je, že môj futbalový kolega Giorgio Chiellini fyzicky utrpel pri kolízii, v ktorej som ho uhryzol. Verejne sľubujem celej futbalovej rodine, že takýto incident už nikdy odo mňa nikto neuvidí," napísal v stanovisku zverejnenom na sociálnej sieti Twitter. Suárez pôvodne v písomnom stanovisku Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA) tvrdil, že rivala neuhryzol úmyselne, len spadol zubami na jeho rameno. "Po pár dňoch strávených doma s mojou rodinou som sa opäť upokojil a môžem s vychladnutou hlavou zareagovať na celú situáciu zo stretnutia Taliansko - Uruguaj," dodal v stanovisku Suárez.

Po pár minútach sa na Twitteri objavila Chielliniho reakcia: "Odpustil som ti. Dúfam, že FIFA zmierni tvoj trest."

Disciplinárna komisia FIFA naparila Juhoameričanovi za uhryznutie talianskeho stopéra Chielliniho počas vzájomného duelu trest na deväť súťažných zápasov za Uruguaj, v drese FC Liverpool nenastúpi v prvých troch zápasoch skupinovej fázy Ligy majstrov 2014/2015 a vynechá aj úvodných deväť vystúpení "The Reds" v nasledujúcom ročníku anglickej Premier League.

Ako je známe, Luis Suárez už tretíkrát pohrýzol protihráča počas súťažného súboja. Najprv to urobil v drese Ajaxu Amsterdam, vlani ako hráč FC Liverpool kúsol Branislava Ivanoviča z FC Chelsea a naposledy sa ukázal v "úlohe kanibala" minulý týždeň na MS 2014.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá