Po 16-tke vybojovala zlato v hokejbale aj SR 18

TASR
29.6.2014 16:55

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti do 18 rokov sa stali na domácej pôde majstrami sveta. V nedeľňajšom finále svetového šampionátu juniorov zdolali na bratislavskom Zimnom štadióne V. Dzurillu rovesníkov z Česka 2:0 a mohli sa tešiť zo zisku zlatých medailí.

TASR

Prvý gól súboja strelil už v 16. sekunde Matúš Súkeľ po prihrávke od brata Jakuba Súkeľa. V 32. minúte mohol poistiť náskok domácich Hrnčirík, ale gól mu rozhodcovia neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. V dramatickom závere odvolali Česi brankára, no pri závare trafili iba hornú žrď. O pár sekúnd neskôr spečatil slovenský triumf Marco Halama gólom do prázdnej bránky.

Slovenská "osemnástka" tak napodobnila úspech hokejbalovej reprezentácie do 16 rokov, ktorá pár hodín predtým takisto získala na MSJ v Bratislave zlato. Vo finále si slovenská "šestnástka" v dramatickom súboji poradili s Kanadou tesne 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine sa vedenia ujali hráči "javorového listu", v poslednej tretine však mladí Slováci otočili priebeh po góloch Lukáša Olejníka a Borisa Martančíka. Slováci obhájili titul spred dvoch rokov z MSJ v Českej republike a odplatili Kanade prehru zo skupiny.

Bronz si z Bratislavy odnáša česká "šestnástka", ktorá v súboji o 3. miesto zdolala Švajčiarsko 4:1.
Zlatý slovenský hetrik môže v nedeľu na MSJ skompletizovať slovenská "dvadsiatka".