Turistu pod Mengusovským štítom zabila kamenná lavína

Turistu pod Mengusovským štítom zabila kamenná lavína
Zdroj foto: SITA
Po páde kamennej lavíny zomrel v sobotu (28.6.) vo Vysokých Tatrách 54-ročný slovenský turista. K zosuvu došlo z Mengusovského štítu, turista spadol smerom z Hincovho sedla. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS).

Oznámenie o lavíne, ktorá zasiahla turistu, prijala Horská záchranná služba (HZS) v popoludňajších hodinách na tiesňovú linku 18 300. V neprístupnom teréne zasahovali zo vzduchu leteckí záchranári. Na mieste udalosti skonštatoval lekár posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) smrť pacienta a posádka sa vrátila späť na základňu v Poprade.

Keďže sa telo nebohého nachádzalo v ťažko dostupnom teréne a jeho transport by bol zdĺhavý a náročný, do akcie sa po žiadosti zapojila Letka Ministerstva vnútra (MV) SR. "Vrtuľník Letky MV SR obletel spolu s troma záchranármi HZS oblasť Hincovho plesa a po nájdení tela a nabalení bol nebohý transportovaný na Štrbské Pleso a odtiaľ služobným terénnym vozidlom HZS do márnice v Novom Smokovci, kde ho prevzali príslušníci Policajného zboru SR," informovala HZS na svojej webovej stránke. Akcia skončila vo večerných hodinách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá