Petrík a Tomčíková najlepší vo svete, Kašša doma

Petrík a Tomčíková najlepší vo svete, Kašša doma
Zdroj foto: SITA
Slováci Stanislav Petrík a Zuzana Tomčíková sa stali najlepšími svetovými hokejbalistami roka 2014, na Slovensku získal ocenenie pre hráča sezóny Róbert Kašša, legendu Pavla Demitru spolu s ďalšími deviatimi osobnosťami uviedli do Siene slávy.

Ocenenia odovzdali na galavečere Slovenskej hokejbalovej únie v Bratislave, ktorý sa konal počas mládežníckych majstrovstiev sveta.

Prezident Medzinárodnej hokejbalovej únie George Gortsos odovzdal ocenenia pre hráčov roka pre Petríka a Tomčíkovú a zároveň medzinárodnú cenu za rozvoj hokejbalu si z jeho rúk prevzal Roman Török.

Do medzinárodnej Siene slávy uviedli v piatok večer Mariána Gibu. Miesto v slovenskej Sieni slávy majú od bratislavského galavečera Peter Figura, Róbert Košťál, Mojmír Hojer, Peter Babák, Jaroslav Šalka, Vladimír Franta, Štefan Varga, Marián Zwirn, Karol Chmela a Pavol Demitra. Za prínos a zásluhy v slovenskom hokejbale dostali ocenenia Ema Zajdelová, Stanislav Kočiš, Kamil Kosman, Peter Blaho, Marián Bohunský, Zdeno Cíger, Ľubomír Višňovský, Jerguš Bača, Jozef Ďuriš st. a Igor Partl.

Slovenským rozhodcom roka sa stal Marek Kralovič, juniorom roka Dominik Frkáň a Jozef Ďuriš. Do All-Star hokejbalovej extraligy sa dostali brankár Jozef Bratina z Považskej Bystrice, obrancovia Roman Bujdák z Považskej Bystrice, Jozef Minárik z LG AZhokej Bratislava a útočníci Róbert Kašša a Marián Kučerka z Nitry a Miroslav Behúl z Ružinova.

Kašša v ankete o hokejbalistu roka získal 70 bodov a o tri body triumfoval pred Jaroslavom Martinusíkom zo Skalice. Na ďalších miestach skončili Jozef Minárik z LG AZhokej Bratislava (64) a Nitrania Stanislav Petrík (61) a Milan Ladiver (39).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá