František Rón sa stal trénerom Interu Bratislava

František Rón sa stal trénerom Interu Bratislava
Zdroj foto: TASR
Novým trénerom basketbalistov majstrovského tímu BK Inter Incheba Bratislava sa stal František Rón. Päťdesiattriročný Čech (nar. 13. novembra 1960) po troch sezónach skončil na lavičke Komárna, ktoré mu teraz nevedelo splniť požadované podmienky. V tíme "žlto-čiernych" je Rón nástupcom Olega Meleščenka.

"Osobne som chcel určitú zmenu v trénerskom pôsobení. Vždy poteší, ak klub má o kouča záujem. Komárno síce o mňa prejavilo interes, ale v určitom profesijnom postavení každá zmena posunie kormidelníka ďalej. Ťažko môžeme mať s Interom inú víziu než dostať sa do finále a pokúsiť sa obhájiť majstrovský titul," vyjadril sa na klubovom webe Bratislavčanov František Rón, ktorý má na konte osem majstrovských titulov - po štyri v Česku i na Slovensku.

Viedol aj reprezentácie oboch krajín. Počas siedmich sezón v najvyššej slovenskej súťaži len raz chýbal vo finále, v rokoch 2000 a 2001 triumfoval s Pezinkom, v roku 2010 a 2011 s Levicami. V sezónach 2011/2012 a 2012/2013 hral s Komárnom vo finále.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá