Do troch rokov bude mať DPB 60 percent vozidiel nových

Aktualizované:
Do troch rokov bude mať DPB 60 percent vozidiel nových
Zdroj foto: SITA
Do troch rokov by mal byť vozidlový park Dopravného podniku Bratislava (DPB) vynovený na 60 percent. "Keď sa pozrieme na počet kusov električiek, trolejbusov a autobusov, bude to veľmi veľká obmena vozidiel,“ povedal na tlačovej besede predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi.

Podľa Belfiho by malo prísť na cesty 120 nových trolejbusov a 60 električiek do jesene budúceho roka, a to v hodnote 213 miliónov eur. Okrem toho má pribudnúť sto nových autobusov. "Vozidlový park sa dramaticky obnoví,“ poznamenal Belfi.

Šéf dopravného podniku Belfi v utorok informoval aj o hospodárskych výsledkoch. Rok 2013 ukončil podnik v červených číslach, a to v strate 984 tisíc eur. Podľa Belfiho dostali z mesta o štyri milióny menej, ako pôvodne plánovali, pričom na opravu tunela pod hradom minuli asi milión eur. "Keby sme dostali prostriedky aspoň na opravu tunela, tak by sme mali hospodársky výsledok nula,“ uviedol Belfi. Rok 2012 skončil podnik so stratou 1,88 milióna eur. Tento rok majú v podniku podľa jeho riaditeľa nastavený tak, aby mali napokon nulový hospodársky výsledok, teda príjmy aj výdavky na rovnakej úrovni. "Nesmieme vykázať stratu,“ tvrdí Belfi. Ako dodal, hospodárenie sťažuje podniku aj výpadok tržieb na úrovni okolo 600 tisíc eur pre nulové cestovné pre niektoré kategórie cestujúcich. Vlani podnik investoval do opravy koľajových tratí približne 1,5 milióna eur. Do jesene je podľa Belfiho podnik pripravený rekonštruovať vrchnú časť električkovej trate pod Hlavnou stanicou, spodnú časť rieši mesto z eurofondov.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá