Škantárovci vyhrali finále C2 v pražskej Troji

Škantárovci vyhrali finále C2 v pražskej Troji
Zdroj foto: SITA
Čerství majstri Európy z nedávneho šampionátu vo Viedni bratranci Ladislav a Peter Škantárovci sa stali víťazmi nedeľňajšieho finále C2 na tretích pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v pražskej Troji.

Najlepší z predpoludňajšieho semifinále síce dostali dve trestné sekundy, napriek tomu potvrdili triumf zo slovinského Tacenu spred týždňa a pred poľským duom Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala mali v cieli viac ako dvojsekundový náskok. Tretí skončili Luka Božič, Sašo Taljat zo Slovinska. Dvojičky Peter a Pavol Hochschornerovci nenastúpili na svoju semifinálovú

"Veľmi nás tento triumf teší. Prvýkrát sme na Svetovom pohári v Prahe získali medailu a hneď zlatú. Našťastie sme to zajazdili dobre, no nevyhli sme sa dvom trestným sekundám," povedal pre oficiálny web podujatia Ladislav Škantár a jeho bratranec Peter doplnil: "Konečne sme prelomili smolu, ktorá nás sprevádzala. Mali sme len jeden dotyk na siedmej bránke a v konečnom účtovaní nám to vyšlo."

Slovenské kajakárky Elena Kaliská a Jana Dukátová sa vo finále K1 žien nedostali medzi trojicu najlepších. Obe Slovenky si na trati pripísali po dve trestné sekundy. Jana Dukátová skončila štvrtá s odstupom 41 stotín sekundy za treťou Štěpánkou Hilgertovou, Elena Kaliská obsadila šiestu pozíciu. Z triumfu v K1 sa teší Nemka Ricarda Funková, ktorá na druhú priečku odsunula domácu Kateřinu Kudějovú. Víťazku predpoludňajšieho semifinále Rakúšanku Corinnu Kuhnleovú klasifikovali až na siedmom mieste.


Výsledky - 3. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe:
C2 muži - finále: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 102,30 s (2), 2. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 104,46 (2), 3. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 104,63 (2), 4. Filip Brzezinski, Andrzej Brzezinski (Poľ.) 105,22 (2), 5. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) 105,91 (0), 6. Nicolas Scianimanico, Hugo Cailhol (Fr.) 107,89 (2), ... Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) nenastúpili na semifinále 

K1 ženy - finále: 1. Ricarda Funková (Nem.) 99,38 s (0), 2. Kateřina Kudějová (ČR) 99,80 (0), 3. Štěpánka Hilgertová (ČR) 103,20 (2), 4. Jana Dukátová (SR) 103,61 (2), 5. Jessica Foxová (Aus.) 103,95 (2), 6. Elena Kaliská (SR) 105,29 (2)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá