Miera nezamestnanosti v máji klesla

Aktualizované:
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v máji tohto roka 12,80 %. V porovnaní s aprílom klesla o 0,16 percentuálneho bodu.

V piatok o tom na tlačovej besede informoval generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR Marián Valentovič. Medziročne sa evidovaná miera nezamestnanosti minulý mesiac znížila o 1,46 percentuálneho bodu.

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 345 tis. osôb. V porovnaní s aprílom tohto roka ide o pokles takmer o 4,3 tis. ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo v máji o 39,5 tis. osôb.

Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na "péenke" alebo na absolventskej praxi, dosiahla v máji 14,27 %. Medzimesačne to znamenalo pokles o 0,19 percentuálneho bodu, medziročne celková miera nezamestnanosti klesla o 1,12 percentuálneho bodu. Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu v máji dosiahol 385 tisíc. Oproti aprílu ide o pokles o 5,1 tisíc, medziročne je to menej o 30,2 tisíc uchádzačov o zamestnanie.

Pozrite si TB ministerstva práce

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Viac nám povedal Jaromír Pastorek, predseda Slovenskej akadémie vied

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá