Sagan štvrtý v 2. etape na Okolo Švajčiarska

Aktualizované:
Austrálčan Cameron Meyer triumfoval v druhej etape na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska. Jazdec tímu Orica-GreenEDGE zvládol horskú etapu v nepríjemných klimatických podmienkach najlepšie a v záverečnom špurte zdolal v čase 5:08:18 h druhého Philipa Deignana zo Sky aj tretieho Larryho Warbasseho z BMC Racing.

Slovenský cyklista Peter Sagan bol najrýchlejší v špurte hlavného pelotónu a na 182-kilometrovej trati z Bellinzony do Sarnenu obsadil 4. priečku so 14-sekundovou stratou na víťaza. So 16 bodmi sa stal lídrom bodovacej súťaže a v priebežnej klasifikácii mu patrí štvrtá priečka so stratou 19 sekúnd na Nemca Tonyho Martina.

Už na prvom stúpaní sa odtrhla skupina jednotlivcov od hlavného pelotónu a vytvorila si naň viac ako 5-minútový náskok. Prvé dve vrchárske prémie získal v náročných stúpaniach Bjorn Thurau, následne sa rozdiel medzi vedúcimi pretekármi a hlavnou skupinou znížil. Na záverečnom kopci s ňou udržal krok aj Sagan, no k triu vedúcich jazdcov sa mu už nepodarilo priblížiť.

Výsledky:

2. etapa (Belinzonna - Sarnen, 182 km): 1. Cameron Meyer (Aus./Orica) 5:08:18 h., 2. Philip Deignan (Ír./Team Sky), 3. Larry Warbasse (USA/BMC Racing) obaja rovnaký čas ako víťaz, 4.Peter Sagan (SR/Cannondale), 5. Ben Swift (V.Brit./Team Sky), 6. Silvan Dillier (Švaj./BMC Racing), 7. Koen de Kort (Hol./Giant), 8. Nino Schurter (Švaj./Orica), 9. Enrico Gasparotto (Tal./Astana), 10. Alexandr Kolobnev (Rus./Kaťuša) všetci +14 s.

Priebežná klasifikácia:

1. Tony Martin (Nem./Omega Pharma - Quick-Step) 5:22:20 h., 2. Tom Dumoulin (Hol./Giant) +6 s., 3. Rohan Dennis (Aus./Garmin) +13, 4. SAGAN +19, 5. Bauke Mollema (Hol./Belkin) +22, 6. Tom-Jelte Slagter (Hol./Garmin) +23, 7. Deignan, 8. Jon Izagirre (Šp./Movistar) obaja +27, 9. Mattia Cattaneo (Tal./Lampre), 10. Peter Kennaugh (V.Brit./Team Sky) obaja +29

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá