V Sao Paule slávnostne otvorili šampionát

V Sao Paule slávnostne otvorili šampionát
Zdroj foto: SITA
Krátko po 20.15 h SELČ vo štvrtok na štadióne Arena Corinthians v Sao Paule slávnostne otvorili jubilejné XX. majstrovstvá sveta vo futbale. MS v najpopulárnejšom športe sa konajú v Brazílii druhýkrát, premiérovo bol svetový šampionát u "kanárikov" v roku 1950.

Otvárací ceremoniál videlo na vlastné oči približne 50-tisíc divákov na takmer vypredanom štadióne Arena Corinthians. Na hracej ploche sa predstavilo približne 600 tanečníkov, akrobatov, gymnastov, tanečníkov capoeiry a iných umelcov. Otvárací ceremoniál MS 2014 bol oslavou prírody a Amazonského pralesa, ale aj pôvodných obyvateľov Brazílie. V rôznych krojoch a pestrofarebných odevoch sa na ploche vystriedali tanečníci samby aj iných brazílskych tancov v spoločnosti obrovskej oficiálnej lopty tohto šampionátu Brazucy.

V závere 25-minútového ceremoniálu zaspievala titulnú skladbu "We are One (Ola Ola)" po boku rappera Pitbulla a domácej popovej hviezdy Claudie Leitte aj populárna americká speváčka portorického pôvodu Jeniffer Lopez. Na ceremoniáli nikto nepredniesol slávnostnú reč. Organizátori sa týmto spôsobom pokúsili zabrániť protestom, ktoré sprevádzali otvárací ceremoniál lanského Pohára konfederácií FIFA. Obyvateľom Brazílie sa nepáči, že v krajine sú obrovské sociálne rozdiely a napriek vysokej miere chudoby usporiadatelia MS 2014 minuli miliardy dolárov na zorganizovanie šampionátu.

V otváracom dueli MS 2014 so začiatkom o 22.00 h SELČ proti sebe nastúpia v rámci základnej A-skupiny v Sao Paule domáca reprezentácia a Chorvátsko.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá