Tatar vyhral hlasovanie o najkrajšiu akciu sezóny v NHL

Aktualizované:
Slovenský hokejista Tomáš Tatar z Detroitu Red Wings predviedol najkrajšiu akciu sezóny 2013/2014 v zámorskej NHL. Účastník nedávnych MS v bieloruskom Minsku sa presadil v hlasovaní fanúšikov zámorskej televíznej stanice TSN a jej webovej stránky.

Vo finále zdolal jasne klubového spoluhráča z Detroitu Gustava Nyquista. Z 873 179 hlasov dostal Slovák 586 064, čo 67 percent. Na adresu Švéda prišlo 287 115 hlasov.

Tatar triumfoval s akciou zo zápasu proti Dallasu, ktorý sa hral 4. januára. V obrannej tretine prevzal puk, obohral ním obrancov Stars Brendena Dilliona a Camerona Gaunceho, ktorí sa zrazili, a pokračoval sám na brankára Kariho Lehtonena, ktorého prekonal bekhendovým zakončením. V stretnutí týmto gólom z druhej tretiny upravoval na 4:1, Red Wings napokon uspeli 5:1. Nyquist súťažil so zásahom z 30. marca zo súboja s Tampou Bay.

"Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí hlasovali za mňa a pomohli mi k výhre v súťaži o najkrajšiu akciu roka v NHL. Je to pre mňa veľká česť. Gustavovi som to vrátil za reči o mojich futbalových schopnostiach. Samozrejme veľká vďaka slovenským fanúšikom, som veľmi rád, že naše malé Slovensko sa vo svete nestratí," uviedol na sociálnej sieti Facebook Tomáš Tatar.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá