V Kambodži objavili nový živočíšny druh - vlčieho hada

V Kambodži objavili nový živočíšny druh - vlčieho hada
Zdroj foto: youtube
Nový druh hada, prezývaného "vlčí had" kvôli jeho typickým dlhým tesákom, objavili v Kambodži v odľahlých Kardamonských horách. Povedal to dnes bádateľ a objaviteľ živočícha Neang Thy pre tlačovú agentúru DPA.

Pestré, čierno-svetlohnedé sfarbenie hada je "veľmi výrazné, veľmi charakteristické" a neobjavený ostal zrejme tak dlho vďaka svojej schopnosti kamufláže (maskovania sa v okolitom prostredí).

"Toto je pre svet úplne niečo nové," povedal objaviteľ hada, kambodžský bádateľ Neang Thy, ktorý je aj odborným poradcom mimovládnej charitatívnej organizácie Fauna & Flora International (FFI). Vedec objavil hada na výlete do hôr a odborný článok o novom živočíšnom druhu zverejnil minulý týždeň v Austrálii.

"Nie sú jedovaté, ale majú dlhé, veľké zuby v prednej časti papule, ako vlky," povedal vedec.
Tento živočíšny druh dostal oficiálny názov lycodon zoosvictoriae, ako uznanie za dlhoročnú podporu, ktorú organizácii FFI Kambodža poskytuje Správa zoologických parkov a záhrad austrálskeho štátu Viktória.
"Je to malý had, dlhý 41 centimetrov. Ešte nevieme celkom presne, čím sa živí... ale zrejme gekónmi a žabami," dodal odborník.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá