František Straka novým hlavným trénerom Slovana

Aktualizované:
Novým hlavným trénerom futbalistov Slovana Bratislava bude František Straka. Päťdesiatšesťročný český kouč viedol "belasých" už v stredu ráno, keď slovenský majster začal s prípravou na nový ročník Fortuna ligy.

Bývalý československý reprezentant podpíše zmluvu so Slovanom v najbližších dňoch. Doterajší kormidelník Jozef Valovič bude plniť funkciu výkonného riaditeľa klubu a Dušan Galis zostáva naďalej v úlohe poradcu.

"Dostal som ponuku od majiteľa Slovana, ktorá sa neodmieta. Slovan je na Slovensku elitný klub a preto aj naše ambície musia byť najvyššie. Naším hlavným cieľom je presadiť sa v pohárovej Európe," povedal Straka, ktorý v sezóne 2009/2010 viedol v 25 zápasoch MFK Ružomberok. "Zo slovenskej ligy mám osobné skúsenosti a táto súťaž má svoju úroveň. Pamätám si aj na zápasy na Slovane a teším sa, že môžem spolupracovať napríklad s Jankom Švehlíkom, 'blondiačikom', ktorý nás kedysi vzadu preháňal. Rovnako sa teším aj na spoluprácu s pánom Galisom, ktorý je veľkým slovanistických idolom."

Generálny riaditeľ Slovana Petr Kašpar na vysvetlenie dodal, že Straka podpíše zmluvu s novým zamestnávateľom v najbližších dňoch: "V podstate sme už dohodnutí. Chceli by sme, aby spolupráca bola perspektívna na dlhší čas. Zatiaľ nie je isté, či to bude na dva-tri roky, alebo jeden-dva roky s opciou."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá