Polivoda víťazom etapy i novým lídrom Okolo Slovenska

Aktualizované:
Polivoda víťazom etapy i novým lídrom Okolo Slovenska
Zdroj foto: SITA
Ukrajinec Alexander Polivoda sa stal v stredu víťazom najdlhšej etapy na 58. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá viedla zo Stropkova do Liptovského Hrádku a merala 200,6 km. Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Kolss sa stal novým lídrom pretekov, zo žltého trička vyzliekol Holanďana Petra Koninga.

Pelotón išiel od začiatku vo vysokom tempe, priemerná rýchlosť bola viac ako 45 km/h. Na vážnejší atak sa dlhšie čakalo. Zo Slovákov jazdil aktívne Marek Čanecký, ktorý bodoval na oboch horských prémiách. Viacerí domáci cyklisti nestačili tempu, výrazne zaostali a napokon ich rozhodcovia stiahli z trate. Po druhej horskej prémii na Grajnári (74 km) unikol Lotyš Andzs Flaksis, ktorý si utvoril vyše trojminútový náskok. Po rýchlostnej prémii v Spišskej Novej Vsi (121,8 km) už bol jeho pokus minulosťou. Postupne sa na čele vykryštalizovala jedenásťčlenná skupina, v ktorej už chýbali slovenskí cyklisti. Z nej sa v Šuňave (162,2 km) pokúsili odskočiť Chorvát Matija Kvasina a Slovinec Kristjan Fajt. Pelotón v tej chvíli zaostával o takmer tri minúty. K dvojici sa pridal Alexander Polivoda a trio spoluprácou dotiahlo svoje úsilie do cieľa v Liptovskom Hrádku. 

Vo štvrtok 5. júna je na programe 3. etapa Okolo Slovenska, ktorú považujú za kráľovskú. Pelotón sa vydá o 12.30 h z Liptovského Hrádku do Handlovej, cieľ by mal byť po 173,8 km približne po 16.25 h. Na trase je aj najvyšší bod 58. ročníka - Čertovica.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá