Hrušovský: Ak ústava prejde, iné zväzky nedostanú práva ako manželstvo

Hrušovský: Ak ústava prejde, iné zväzky nedostanú práva ako manželstvo
Zdroj foto: SITA
Ak novela Ústavy SR od Smeru-SD a KDH prejde, v parlamente nebude možné prijímať zákony, ktoré by akokoľvek oslabovali inštitút manželstva, alebo by nedajbože priznávali rovnaké práva iným zväzkom ako manželstvu muža a ženy.

Počas dnešnej parlamentnej rozpravy to uviedol jeden z predkladateľov novely Pavol Hrušovský (KDH).
Politik zároveň označil tých, ktorí spojenectvo Smeru-SD a KDH vnímajú ako obchod, za krikľúňov. "Ak chceme presadiť v tejto NR SR ústavnú zmenu, potrebujeme dohodu. Bol kšeft dohoda so Smerom-SD, keď sme predčasne skončili funkčné obdobie vlády Ivety Radičovej? Bol to kšeft, obchod alebo čo to bolo? Alebo to bola dohoda o tom, ako ďalej? Preto sa prestaňme osočovať, ohovárať a podozrievať. Uisťujem za KDH všetkých, že tu ide len a len o dobrý úmysel," deklaroval.

Martin Poliačik (SaS) reagoval, že pre mnohých poslancov to vyzerá tak, že upadajúci Smer-SD, ktorý vie, že pôjde preferenčne len dole, si už teraz hľadá koaličného partnera a definuje svoju budúcu tvár. "To nebude tvár progresívnej sociálnej demokracie, ale konzervatívnej strany. Môžete opakovať dokola, že to nie je kšeft, ale už len účelové spojenie dvoch, takto nesúvisiacich tém pred prezidentskými voľbami napovedá, že o určitý druh kšeftu pôjde," odkázal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá