Primátor Popradu ponúkol mestský štadión Donbasu Doneck

Aktualizované:
"Dnes odíde oficiálna ponuka mailom, či by Donbas mohol v Poprade odohrať celú sezónu, pretože na rozdiel od Bratislavy a Minska, kde sú domáce kluby, v Poprade by mali domácu atmosféru," uviedol v utorok na záver mimoriadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva v Poprade primátor Anton Danko.

"Obraciam sa na Vás s ponukou, ako preklenúť neľahkú situáciu, ktorá vznikla na Ukrajine. V snahe pomôcť udržať a zachovať tím Donbas Doneck v jednej z najlepších súťaží sveta Vám ponúkam možnosť v sezóne 2014/15 vytvoriť tomuto klubu domáce prostredie v našom meste. Sme pripravení poskytnúť klubu Donbas Doneck Zimný štadión mesta Poprad do prenájmu na celú sezónu za symbolické 1 euro plus cenu energií," znie oficiálna ponuka primátora Popradu Antona Danka výkonnému riaditeľovi Kontinentálnej hokejovej ligy Dmitrijovi Kurbatovovi. 

Podľa primátora by sa mesto v prípade akceptovania ponuky nezapojilo finančne do celého projektu. "Bola by to čisto ponuka na prenájom zimného štadióna a myslím si, že by to všetci uvítali, že by sa hrala KHL v Poprade," dodal Danko. O prínose pre divákov, cestovný ruch či letisko nie je podľa Danka potrebné hovoriť. Mesto by prenajalo tímu štadión za euro, mimo nákladov na energie.

V Poprade sa v minulosti hrala Kontinentálna hokejová liga. V sezóne 2011/12 tu sídlil tím HC Lev Poprad. Po roku celý projekt skončil. Výsledkom pôsobenia tímu v Poprade je aj skutočnosť, že mesto Poprad muselo v závere uplynulej hokejovej extraligovej sezóny platiť za prenájom obrazovky na vlastnom zimnom štadióne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá