Cibulková postúpila do 3. kola dvojhry po triumfe nad Paszekovou

TASR SITA
28.5.2014 18:23

Dominika Cibulková podľa predpokladov postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži. Nasadená deviatka ženského "pavúka" Cibulková si v stredajšom súboji 2. kola poradila s rakúskou kvalifikantkou Tamirou Paszekovou za 95 minút 6:3, 6:4.

Cibulková bola ofenzívnejšia z oboch hráčok na kurte. Na víťazné údery dominovala 22:15 a ešte presvedčivejšie to bolo z forhendovej strany (15:3). Aj mečbal premenila 25-ročná Bratislavčanka víťazným forhendom.

Finalistka januárových Australian Open v Melbourne Cibulková si v 3. kole na parížskej antuke zmeria sily s víťazkou súboja Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Samantha Stosurová (Aus.-19). Proti 30-ročnej Stosurovej už raz v minulosti na Roland Garros nastúpila.

V edícii 2012 s ňou vo štvrťfinále prehrala 4:6, 1:6 a celkovo zo štyroch vzájomných stretnutí sa na konci netešila ani raz. Cibulková už má v Paríži istotu 130 bodov do renkingu a prémie 72 000 eur.

Favorizovaná členka Top 10 Cibulková v prvom sete odskočila nevyspytateľnej Rakúšanke na 4:2. Vzápätí prvý raz v zápase neudržala svoje podanie, ale hneď si ho vzala späť. Za stavu 5:3 podávala Slovenka na víťazstvo v sete a po forhendovej chybe súperky premenila po 52 minútach prvý setbal - 6:3.

V druhom dejstve viedla Cibulková 4:3 s výhodou servisu, čo však nevyužila. Jej o dva roky mladšia súperka vyrovnala na 4:4, ale slovenská hráčka zabojovala a Paszekovej opäť vzala podanie. Za stavu 5:4 pri svojom podaní využila Cibulková prvý mečbal