V derniére prehra Slovana so Salzburgom 2:3

TA3, SITA
14.12.2011 21:44

ŠK Slovan Bratislava (SR) - FC Red Bull Salzburg (Rak.) 2:3 (2:2).

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava prehral v stredajšom bratislavskom dueli záverečného 6.kola F-skupiny Európskej ligy UEFA 2011/2012 s rakúskym FC Red Bull Salzburg tesne 2:3 (2:2). "Belasí" pritom v úvode rýchlo viedli 2:0. O oba presné zásahy domácich sa postaral Miloš Lačný, ktorý sa presadil najprv v 3. a následnej aj v 6. minúte. Za hostí v 19. min znížil z pokutového kopu Jakob Jantscher, o päť minút neskôr vyrovnal brazílsky legionár v službách "býkov“ Leonardo Santiago. V 52. min si nešťastného vlastenca strelil Marián Had.

Zverenci Vladimíra Weissa st. už pred úvodným hvizdom vedeli, že bez ohľadu na výsledok duelu hraného na Pasienkoch obsadia v "efku“ pri svojej premiérovej účasti v tejto súťaži poslednú štvrtú priečku. V šiestich dueloch získali iba jeden bod za domácu bezgólovú remízu s Parížom Saint-Germain. Istým víťazom skupiny bol už dávnejšie Athletic Bilbao, Salzburg na diaľku bojoval o druhú postupovú priečku s PSG, trojbodovým zásahom si však zabezpečil definitívu jarného pokračovania v EL UEFA.

Výsledok:
ŠK Slovan Bratislava (SR) - FC Red Bull Salzburg (Rak.) 2:3 (2:2)
Góly: 3. a 6. Lačný - 19. Jantscher, 24. Leonardo Santiago, 52. Had (vlastný), ŽK: 19. Kladrubský, 38. Guédé, 39. Dobrotka, 77. Šebo - 60. Hierländer, 90. Maierhofer, rozhodovali: Johannesson - Andren, Wärnmark (všetci Švéd.), 4586 divákov

Slovan: Hroššo - Pauschek, Dobrotka, Had, Kolčák (71. Táborský) - Kladrubský, Guédé (85. Hartig) - Lačný, Halenár, I. Žofčák (80. Grendel) - Šebo
Salzburg: Walke - Hierländer, Pasanen, Hinteregger, Ulmer (84. Schiemer) - Lindgren (82. Sekagya), Švento - Jantscher, Leonardo Santiago, G. Zárate - Maierhofer (90+. R. Wallner)

Niektorí diváci ešte ani nezaujali svoje miesta v hľadisku a Slovan už viedol 2:0. Obidva góly strelil Lačný. Rodák z Levoče najskôr v 3. min po prihrávke Žofčáka z ľavej strany prízemnou strelu do vzdialenejšieho rohu prekonal Walkeho a následne v 6. min zužitkoval Hadovo vysunutie za obranu hostí. Lačného druhý gól z hranice šestnástky ide aj na vrub Walkeho, ktorý "neskrotil" pokus ofenzívneho stredopoliara "belasých". Futbalisti Salzburgu sa zo "šoku" rýchlo spamätali a vedomí si, že prehra na Pasienkoch by im mohla zahatať účasť v jarnom šestnásťfinále, zapli na plné obrátky. "Býci" mali prevahu, Slovan sa spoliehal na brejky do otvorenej obrany rakúskeho súpera. Aktivitou hýril najmä Jantscher, ktorého dve strely ešte nenašli cieľ. V 18. min však po štandardnej situácii a Guédého ruke v múre v pokutovom území domácich ukázal švédsky arbiter Johannesson na "biely bod" a Jantcher sa z nariadenej jedenástky nepomýlil - 2:1. Rakúska radosť bola onedlho ešte väčšia: v 24. min chybu Kolčáka pri rozohrávke potrestal brazílsky legionár Leonardo Santiago - 2:2. Aj po vyrovnaní mali viac loptu na kopačkách hostia, ale skórovať mohol do prvopolčasovej prestávky Slovan. Žofčák v 35. min natiahol Walkeho a o šesť minút neskôr kapitán bratislavského mužstva poslal po prečíslení svoj lob tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej

Po zmene strán sa o dokonalý obrat v prospech hostí "postaral" nešťastným vlastným gólom stopér Had, ktorý si v 52. min zrazil do vlastnej bránky center Jantschera - 2:3. Slovan sa snažil, vyložené príležitosti však mali hráči z Mozartovho mesta. V 63. min hlavičkoval Pasanen po rohu nad Hroššovu bránku a o päť minút na to spálil zblízka tutovku agilný Jantscher, ktorý nepochopiteľne netrafil opustenú domácu svätyňu. Záverečná snaha zverencov Weissa st. o vyrovnanie nepriniesla želané ovocie, a tak sa z víťazstva a postupu do šestnásťfinále Európskej ligy tešili hráči Salzburgu.

Tlačová beseda trénera Slovanu Bratislava Vladimíra Weissa po zápase so Red Bullom Salzburg:

Tlačová beseda trénera Red Bullu Salzburg Ricarda Moniza po zápase so Slovanom Bratislava: