HC Slovan Bratislava - HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).

TA3

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - dohrávka 30. kola:

HC Slovan Bratislava - HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 13. I. Ďatelinka (M. Bartánus, Šatan), 50. M. Bakoš (Bulík, P. Frühauf) - 60. Michel Miklík (Homer)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: 49. Kolba (Košice) 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, Snášel, 9508 divákov.

Slovan: Konrád - Dobroň, L. Bohunický, Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, S. Takáč - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, D. Pašek, E. Piatak - Marcel Haščák, Gmitter, Mlynarovič

Slovan i Košice začali aktívne, hra sa prelievala zo strany na stranu a bolo sa na čo pozerať. Na veľkú príležitosť Pašeka odpovedal na opačnej strane Kudrna. Obaja brankári boli v plnej permanencii a podržali svoje mužstvá. Košice doplatili na svoju nedisciplinovanosť, ktorá vyplynula z aktívnej hry Slovana. Od 10. min putovali v krátkom slede na trestnú lavicu postupne štyria hráči oceliarov a v 13. min po výbornej kombinácii v presilovke štyroch proti trom našiel Bartánus pred bránkou voľného Ďatelinku, ktorý poslal puk do siete. Domáci sa pokúsili ihneď pridať ďalší gól, ale Lipiansky v nájazde padajúceho Hyláka neprekonal.

Zaujímavý hokej pokračoval aj v druhej tretine. Slovan si vytvoril viac šancí, ale Hylák sa v košickej bránke nenechal prekvapiť. Raz mu po Bulíkovej strele pomohla aj konštrukcia bránky, puk putoval od jednej žŕdky k druhej a von do ihriska. Košice sa snažili dostávať pred Konráda kombináciami, ale bratislavská defenzíva bola veľmi pozorná.

Po zásnubách dvoch fanúšikov Slovana počas druhej prestávky sa majster pokúsil vyrovnať v úvode tretej tretiny pri presilovke, ale z tlaku nevyťažil nič. Hra sa prelievala zo strany na stranu, čistých šancí však veľa nebolo. Tímy čakali na chybu súpera, vykrývali stredné pásmo. V 48. min nepremenil nariadené trestné strieľanie Kudrna. V 50. min sa domáci dočkali, Bulíkova strela sa od zadného mantinelu odrazila k Bakošovi, ktorý už nemal problém poslať puk do siete - 2:0. Bratislavský odchovanec Dušan Pašek hýril v zápase aktivitou a v 53. min mohol znížiť. Následne netrafil ideálne puk v čistej šanci ani Chovan. Košice zatlačili pri presilovke domácich pred Konráda, ale z tlaku nevyťažili nič. Hostia sa napokon dočkali 25 sekúnd pred treťou sirénou, z bezprostrednej blízkosti dorazil puk do siete Michel Miklík. Slovan už vedenie udržal a vyhral nad veľkým konkurentom tretí domáci zápas v rade.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Myslím, že dnes sme vyhrali zaslúžene. Už po zápase v Žiline som vytýkal hráčom nedôslednosť v koncovke. Vytvorili sme si šance, ale hrali sme neefektívne. Namiesto rozhodnutia v druhej časti hry sme nechali zápas dramatický až do konca. Hrali sme dobre, ale stále sú v našej hre nedostatky.“

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Bolo to dramatické stretnutie, ktoré však poznamenalo veľa vylúčených. Niektoré naše vylúčenia boli prísne. V našej hre bola veľká nervozita, dlho to bolo o jeden gól. V tretej tretine sme urobili individuálnu chybu a dostali gól. Strelili sme potom síce kontaktný, ale už bolo málo času na vyrovnanie.“