Chicago s Anaheimom do konferenčného semifinále, Slováci nebodovali

TASR nhl.com
28.4.2014 06:44

Hokejisti Chicaga sa prebojovali do semifinále Západnej konferencie play off NHL. Blackhawks zvíťazili v šiestom zápase konferenčného štvrťfinále nad St. Louis 5:1 a v celej sérii uspeli 4:2. Domáci rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, v ktorej Ryan Miller kapituloval štyrikrát.

Slováci Marián Hossa s Michalom Handzušom v drese "jastrabov" nebodovali. Hossa dostal v druhej tretine trest na 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Duncan Keith si okrem gólu pripísal na konto tri asistencie, Corey Crawford kryl 35 striel. Súperom Chicaga v semifinále konferencie bude víťaz série medzi Coloradom a Minnesotou.

Ďalším semifinalistom na Západe sa stal Anaheim, ktorý triumfoval na ľade Dallasu 5:4 po predĺžení, hoci ešte dve minúty pred koncom riadneho hracieho času prehrával 2:4. "Káčerov" poslal do ďalších bojov vyraďovačky Nick Bonino.

Hráči New York Rangers zvíťazili v nedeľňajšom piatom zápase štvrťfinále Východnej konferencie nad Philadelphiou 4:2. V sérii sa ujali vedenia 3:2 a od postupu do konferenčného semifinále ich delí už len jeden triumf. "Jazdcov" naštartoval za víťazstvom v 12. minúte Marc Staal, ďalšie dva presné zásahy pridali následne v druhej tretine Richards s Mooreom.

Hostia síce stihli znížiť v poslednej minúte strednej časti hry počas presilovky zásluhou Lecavaliera, ale to bolo na dlhší čas z ich strany všetko. Až v 59. minúte zdramatizoval stretnutie kapitán "letcov" Claude Giroux, no v záverečnej hre hostí bez brankára zapadol puk ešte raz do ich bránky a na ľade Rangers prehrali 2:4. K postupu do semifinále tak musia zvládnuť najskôr najbližší domáci a následne aj prípadný siedmy duel série.

piaty zápas štvrťfinále Východnej konferencie
NY RANGERS - PHILADELPHIA 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 12. M. Staal (St. Louis, Stepan), 29. Richards (Miller, Hagelin), 37. Moore, 60. Boyle (Moore, Girardi) - 40. Lecavalier (Streit, MacDonald), 59. Giroux (Timonen, Simmonds). Brankári: Lundqvist - Mason, strely na bránku: 22:26, 18.006 divákov
/stav série: 3:2/
šiesty zápas štvrťfinále Západnej konferencie

CHICAGO - ST. LOUIS 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Góly: 5. Bickell (Seabrook, Keith), 41. Toews (Keith, Seabrook), 43. Sharp (Kane), 48. Shaw (Keith, Rozsíval), 58. Keith (Shaw, Kruger) - 17. Oshie (Steen, Bouwmeester). Brankári: Crawford - Miller, strely na bránku: 27:36, 22.144 divákov
/konečný stav série: 4:2/

DALLAS - ANAHEIM 4:5 pp (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 6. Daley (Horcoff), 11. Eakin (Seguin, Goligoski), 20. Garbutt (Eakin, Goligoski), 31. Daley (Goligoski) - 18. Smith-Pelly (Selänne, Rakell), 24. Lovejoy (Selänne), 58. Bonino (Perrym Beleskey), 60. Smith-Pelly (Beauchemin, Perry), 63. Bonino (Cogliano, Maroon). Brankári: Lehtonen - Miller (od 20. minúty Andersen), strely na bránku 24:30, 19.323 divákov