Hossa pomohol Chicagu k tretej výhre v 1. kole

nhl.com SITA
26.4.2014 08:14

Hokejisti Chicaga zvíťazili aj vďaka gólu Mariána Hossu v piatkovom zápase 1. kola play-off o Stanleyho pohár nad St. Louis na jeho ľade 3:2 po predĺžení. Rovnakým pomerom vedú Blackhawks i v sérii a už v nedeľu môžu rozhodnúť o svojom postupe.

Slovenský krídelník otváral svojím prvým gólom v tohtoročnom play-off skóre súboja v 17. min, keď na dvakrát prekonal Ryana Millera. Hostia z Chicaga potom viedli i 2:1, ale o ich víťazstve rozhodol až v predĺžení Jonathan Toews, na ktorého domáci zabudli a on predviedol v nájazde bekhendový blafák. Hossa odohral 21 minút a so siedmimi streleckými pokusmi bol najaktívnejším hráčom zápasu. Pripísal si aj mínusový bod a dve trestné minúty. Michal Handzuš strávil na ľade necelých desať minút a raz ohrozil bránku St. Louis. Bluesmanom citeľne chýbal v zostave zranený Brendan Morrow, ktorý už nezasiahne do bojov o Stanleyho pohár.

Philadelphii sa podarilo vyrovnať sériu s New York Rangers vďaka výhre 2:1 na 2:2. Veľkú zásluhu na úspechu mal v piatok brankár Steve Mason, ktorý pri svojom prvom štarte v play-off 2014 od prvej minúty predviedol 37 úspešných zákrokov. Hráči Rangers boli v stretnutí aktívnejší, išli aj do vedenia 1:0, ale domáci boli efektívnejší.

Už len jedna výhra delí od postupu do 2. kola aj hráčov Anaheimu, ktorí si poradili v piatok s Dallasom hladko 6:2.

Výsledky piatkových stretnutí 1. kola play-off o Stanleyho pohár v zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - Chicago 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - stav série: 2:3
Góly: 32. Oshie (Steen, Jackman), 42. Pietrangelo (J. Schwartz) - 17. MARIÁN HOSSA (Bickell, Hjalmarsson), 38. B. Smith (Brookbank, P. Kane), 68. Toews (Shaw, Keith)
Michal Handzuš odohral 9:43 min a mal 1 strelu, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 21:03 min, 2 min sedel na trestnej lavici, mal 7 striel, dal 1 gól a mal 1 mínusový bod.

Anaheim - Dallas 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) - stav série: 3:2
Góly: 6. Bonino (Getzlaf, Perry), 11. Rakell (Beauchemin, Sbisa), 22. Perreault (Getzlaf, Maroon), 42. Silfverberg (Cogliano, S. Koivu), 45. Getzlaf (Perry), 47. Perry (Perreault, Fowler) - 10. Jamie Benn, 29. Horcoff (Fiddler, Jordie Benn)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - stav série: 2:2
Góly: 9. Read (Akeson, Coburn), 28. Voráček (B. Schenn, Streit) - 5. Moore (B. Boyle)