Good Angels vedú vo finále 2:1 na zápasy

23.4.2014 19:51

Good Angels Košice vedú vo finále play-off extraligy basketbalistiek 2013/2014 nad MBK Ružomberok 2:1 na zápasy. Druhé víťazstvo si zverenky Maroša Kováčika vybojovali v stredajšom treťom stretnutí, v ktorom si doma v Infiniti aréne poradili so súperkami presvedčivo 74:58.

TASR

Štvrtý duel je na programe v nedeľu 27. apríla o 17.00 h v Ružomberku. Ak ho Košičanky zvládnu, získajú v poradí jedenásty titul v sérii.

Basketbal - extraliga žien - play-off - finále - tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Good Angels Košice - MBK Ružomberok 74:58 (19:16, 22:11, 16:15, 17:16) - stav série 2:1

Zostavy a body:

Košice: Hruščáková 19, Žirková 12, Kiššová 11, Krivačevičová 9, Bojovičová 3 (Zietarová 11/3 trojky, Kizerová 8, Bálintová 1)
Ružomberok: Staalvantová 16 (3 trojky), D. Baburová a Murphyová po 9, Fenynová 6, Kmeťová 2 (Brezániová 14, Remenárová 2, Vesterbergová 0)
TH: 20/15 - 11/8, fauly: 15 - 22, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Margala, 1800 divákov

Hlasy:
Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Potvrdili sme úlohu favorita. Od siedmej, ôsmej minúty sme kontrolovali vývoj stretnutia, hrali sme rozumne, aj keď sme sa niekedy nevyhli priam stupídnym chybám. Ružomberok potvrdil, že je kvalitný súper a na jeho palubovke nás nečaká nič ľahké."

Juraj Suja (tréner Ružomberka): "O víťazovi zápasu sa rozhodlo už v prvom polčase. Hoci sme po zmene strán ešte zabojovali, nie sme spokojní. Chýbala nám aj disciplína. Pod domácimi košmi sa chceme pobiť o víťazstvo."

Ďalší program série:
Štvrtý zápas - nedeľa 27. 4.: MBK Ružomberok - Good Angels (ŠH Koniareň, 17.00 h)
Prípadný piaty zápas - streda 30. 4.: Good Angels Košice - MBK Ružomberok (Infiniti Aréna, 18.00 h)

o 3. miesto - štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - streda:

ŠBK Šamorín - Piešťanské Čajky 70:88 (19:28, 20:19, 11:22, 20:19) - konečný výsledok série: 1:3, Piešťany získali extraligový bronz
Najviac bodov: Sujová 18, Škoričová 14, Pindrochová a Jaeschkeová po 13 - Tathamová 26, Felixová 18, Minčíková 17
TH: 19/15 - 21/17 , fauly: 22 - 19, trojky: 9 - 9 , rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Turčin, 200 divákov