Prešovská víťazná generálka pred Final Four SEHA League

SITA TA3
9.4.2014 22:31

Ani štvrtý tohtosezónny pokus hádzanárov HC Sporta Hlohovec získať skalp Tatrana Prešov nebol úspešný. Hlohovčania podľahli v stredajšej dohrávke 7. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. - 6. miesto) extraligy mužov úradujúcemu majstrovi jednoznačne 25:31 (13:17).

Prešovčania urobili ďalší krok k dosiahnutiu méty 50 víťazných extraligových súbojov v sérii (aktuálne ich majú na konte už 42) a zároveň sa víťazne naladili na vyvrcholenie 3. ročníka nadnárodnej SEHA GSS League, ktoré ich čaká od piatka do nedele v srbskom Novom Sade.

Hádzaná - extraliga mužov 2013/2014 - nadstavbová časť - A-skupina (o 1. - 6. miesto) - dohrávka 7. kola:
HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 25:31 (13:17)
Najviac gólov: Miženko a Dudáš po 4, Laho a Holdoš po 3, M. Baláž 3/1 - Krištopans, Tumidalský, Guzy a Antl po 5
Pok. hody: 4/1 - 2/0, vylúčení: 4 - 10, ČK: 27. Rábek za 3 vylúčenia, 47. Číp (obaja Prešov) za faul, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 1100 divákov

Úvod stretnutia priniesol vyrovnaný priebeh, ale domáci sa ani raz nedostali do vedenia. Nad vodou ich držal brankár Žernovič, ktorý zmaril pokutové hody Antla i T. Urbana. Od stavu 6:6 však hostia v priebehu šiestich minút unikli na 12:7. Po oddychovom čase začali Hlohovčania v poslednej desaťminútovke I. polčasu skresávať manko. V 26. min M. Baláž skorigoval na 13:14, ale napriek diskvalifikácii Rábeka vyšiel záver úvodného dejstva lepšie Prešovčanom, ktorí odskočili na 17:13. Tatran dominoval aj po zmene strán, Krzysztofik v 40. min zvýšil rozdiel na desať gólov (24:14). Sporta duel nezabalila, mladý Majbík počas presilovky znížil na 22:27 v 53. min, ale potom už viac nedokázala šláger zdramatizovať.